BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x
BREAKING NEWS

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron fundosjen e Sali Berishës në SPAK për dosjen e vrasjeve në Tropojë: Është bërë si një qen i tërbuar që po përpiqet të hajë çdo person që i del përpara

Zylfie Haklaj flet për gazetën “SOT” dhe paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek ish-Kompleksi “Partizani” me të njëjtën skemë që ndoqi me Jamarbër Malltezin, zbardhen akuzat dhe dokumentet

Skandali, ja si Rama ndihmoi Bolinon për të grabitur pronat tek
x
BREAKING NEWS

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të njohur që bashkëpunojnë me krimin dhe politikanë që kanë porositur vrasje, gati të fundoset një ministër, ja prapaskenat e bujshme, flet Anduena Llabani

Në përgjimet e “SKY ECC” dalin gazetarë të
x
BREAKING NEWS

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita e Çlirimit dita më e zezë për shqiptarët, nuk ranë 28 mijë dëshmorë dhe pati vëllavrasje, janë shpikur beteja dhe janë trilluar histori mbi partizanët

Provokon doktori i Bllokut Sali Berisha dhe sulmon ashpër LANÇ: Dita
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën e Çlirimit, është rreshtuar krah ballistëve dhe nazifashistëve, faktet rrëzojnë pretendimet e tij

Muharrem Xhafa: Ja pse Sali Berisha nuk e pranon 29 Nëntorin si ditën
x

Rajoni

Një tufë delesh konsumojnë 100 kg kanabis

Një tufë delesh konsumojnë 100 kg kanabis

Një ndodhi aspak e zakontë ka bërë xhiron e rrjetit ne Greqi. Një tufë delesh që kulloste në një fushë gjysmë të përmbytur të Thesalisë, pushtoi një serë që kultivonte kanabis mjekësor duke konsumuar rreth njëqind kilogramë. Delet kanë pasur sjellje të çuditshme pasi janë ushqyer me kanabis. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të qytetit Almyros. Pasi u ushqyen me kanabis delet patën një sjellje të çuditshme.

Menjëherë pas kullotjes, bariu arriti të kuptojë se delet kishin ngrënë një pjesë të madhe të të korrave të kanabisit. Po ashtu pronari i serrës ku kishte kultivuar kanabis pa që prodhimi i tij ishte konsumuar nga delet të cilat po përpiqeshin të gjenin bar të freskët për shkak të përmbytjeve.

“Nuk e di nëse është për të qeshur apo për të qarë. Patëm valën e të nxehtit dhe humbëm shumë prodhim. Kemi pasur përmbytjet, kemi humbur pothuajse gjithçka. Dhe tani tufa e deleve hyri në serë dhe hëngri atë që kishte mbetur nuk di çfarë të them, sinqerisht.”

Investimet në kanabis farmaceutik kanë marrë hov në Greqi vitet e fundit . Ndërsa shumë fermerë grekë fillimisht adoptuan një qëndrim “prit-dhe-shih” ndaj kultivimit të kanabisit, shpejt u bë e qartë se kultivimi i tij do të zgjidhte shumë probleme me të cilat përballeshin fermerët.