BREAKING NEWS

E veshur sportive dhe duke shijuar tingujt e çiftelisë, ambasadorja Yuri Kim shfaqet si kurrë më parë (Pamjet)

E veshur sportive dhe duke shijuar tingujt e çiftelisë, ambasadorja
x

Rajoni

Nuk bëhet shaka me shtetin, e pëson dhe kryeministri, Ministria e Shëndetësisë nuk fal askënd për shkeljen e rregullave të pandemisë

Nuk bëhet shaka me shtetin, e pëson dhe kryeministri, Ministria e

Kryeministri bullgar, Boyko Borissov do të gjobitet me 153 euro, pasi nuk vendosi maskë gjatë një vizite në një kishë të martën.

Ministri i Shëndetësisë, Kiril Ananiev urdhëroi qytetarët t’i mbajnë maskat në të gjitha ambientet e mbyllura dhe këtu nuk bën përjashtim as kryeministri.

“Të gjithë njerëzit që ishin pa maska mbrojtëse në kishë do të gjobiten”, njoftoi Ministria e Shëndetësisë, shkruan “Reuters”.

Ministria bullgare e Shëndetësisë gjithashtu theksoi se në mesin e tyre është edhe kryeministri Borissov, përfshirë edhe gazetarët që nuk i kishin vënë maskë.