BREAKING NEWS

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/ Artan Hoxha flet me emra dhe plas ‘bombën’: Do goditet shumë lartë! SPAK më ka thirrur dhe mua të dëshmojë për këtë dosje!

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/
x
BREAKING NEWS

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë që përfundoi të shoqëruar në polici/ Reagon ‘flakë për flakë’ UKV, sqaron gjithë situatën

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë
x
BREAKING NEWS

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të amerikanëve, Berisha paralajmëron me shkarkimin e kreut të PD, Fieri sfida e radhës

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të
x
BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon ish-kryeministrin se po tenton grusht shteti brenda partisë

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon
x

Rajoni

Nuk ka qetësi! Greqia ‘shkundet’ nga 3 tërmete brenda pak orëve, zbardhen detaje

Nuk ka qetësi! Greqia ‘shkundet’ nga 3 tërmete brenda pak

Greqia është goditur sërish nga një tërmet mëngjesin e sotëm. Mësohet se tërmeti ishte 3.2 Rihter ,tre kilometra në lindje – verilindje të Tebës, me një thellësi fokale prej 10.4 km.

Më herët të shtunën në mëngjes, dy dridhje të përmasave të ngjashme u regjistruan brenda një minute.

Konkretisht,  dridhja e parë me  magnitudë  3 Rihter  ndodhi në  8:27:48  në  3 km në lindje-verilindje  të Tebës dhe me një thellësi fokale prej  13.3 km.

Tërmeti i dytë, 3.5 Rihter, ndodhi 3 km në lindje të Tebës dhe me një thellësi fokale prej  11.3 km.