BREAKING NEWS

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet 'dhëmbë për dhëmbë' Sali Berishës pas akuzave të rënda që bëri nga Fieri: Kjo gjë nuk do të ndodhë kurrë!

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet
x
BREAKING NEWS

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat e rënda dhe plas paralajmërimin ‘bombë’ për politikanët shqiptarë: Janë kapur në krimin e...

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi
x
BREAKING NEWS

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet korruptive të Sali Berishës, zbardhen informacionet nga takimet

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe funksionarësh në nivele të larta, në listë edhe Berisha

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe
x

Rajoni

Nuk ka qetësi për Greqinë/ Goditet nga një tjetër lëkundje e fortë tërmeti, ja ku ishte epiqendra dhe sa ballë

Nuk ka qetësi për Greqinë/ Goditet nga një tjetër

Pak minuta pas mesnatës Greqia është goditur nga një lëkundje e fortë tërmeti. Instituti Gjeodinamik i Observatorit Kombëtar të Athinës, bën të ditur se rreth orës 00:27, u ndje tërmeti me shkallë 4.4 rihter.

Tërmeti ndodhi në një distancë prej 404 km në juglindje të Athinës dhe epiqendra ishte në det 21 km në veriperëndim të qytetit të Katavia (Rodos).

Prej disa ditësh Greqia po regjistron dridhje të shpeshta sizmike.