BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri dhe jep lajmin "e keq" për Edi Ramën

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në pallatin e Kremlinit zbulojnë sëmundjet që rrezikojnë jetën e Putinit: Do të vdesë brenda 2...(VIDEO)

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare: Ja goditja që do të marrë Sali Berisha në 7 korrik dhe 4 dosjet e SPAK që do të tronditin opozitën, Meta përgjegjës për korrupsionin në Shqipëri

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën
x
BREAKING NEWS

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve ushqimore, sa lek do të shiten duke nisur nga 1 kg sheqer deri tek...

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve
x
BREAKING NEWS

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe shkundje të sistemit, ja strategjia që po aplikojnë 2 antiamerikanët e “Foltores” për të joshur ithtarët e tyre

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe
x
BREAKING NEWS

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e njohur, rektorja e Universitetit ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është ministri më i pëlqyer në qeverinë “Rama 3”, Frida Krifca dhe Mirela Kumbaro më të urryerat për qytetarët

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur, reagon eksperti Karamuço dhe jep lajmin e bujshëm: Koha e duhur

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur,
x

Rajoni

“Nuk kam lidhje”/ Dyshohet se ka mbytur dy vajzat e mitura, reagon nëna nga qelia

“Nuk kam lidhje”/ Dyshohet se ka mbytur dy vajzat e mitura, reagon

Roula Pispirigou vazhdon të këmbëngulë se nuk ka asnjë lidhje me vdekjen e tre fëmijëve të saj. Sipas Star, reagimi i saj i parë pak ore pas shpalljes se konstatimit per vdekjen e Irisit dhe Malenes, sipas të cilit vajzat e vogël kanë humbur jetën si pasojë e mbytjes, vjen përmes avokatit të saj Othonas Papadopoulos.

Sipas tij, Roula është shprehur se nuk ka asnjë lidhje me vdekjen e vajzave dhe se mohon çdo lloj dyshimi apo akuze. Kam humbur fëmijët e mi dhe më kanë hequr lirinë në burg”.

Duke qenë se zgjidhja e misterit të vdekjes së Irisit ishte në një copë lecke të përgjakur, Papadopoulos theksoi se nëse Roula Pispirigou do të ishte fajtore, ajo nuk do t’ia dorëzonte këtë element autoriteteve.

“Prova kryesore është kjo copë nga incidenti fatkeq me Irisin e vogël. Është një element që ajo i ka dhënë autoriteteve…Pse duhet t’ua sjellë atë në vëmendje autoriteteve? Nëse ajo do të kishte kryer ndonjë krim, qëllimi i saj do të kishte qenë të shkatërronte provat dhe jo t’ua tregonte policëve.”

Nga ana e saj, Roula Pispirigou këmbëngul se nuk mund t’u bënte dëm kurrë fëmijëve të saj. Në rastin e Malenës, Papadopoulos theksoi se vetë 33-vjeçarja kishte reaguar për mënyrën e kryerjes së raportit mjeko-ligjor dhe madje kishte ngritur aktakuzë për rrethanat e sakta të vdekjes së fëmijës.

“Kjo nuk do të kishte ndodhur nëse do të kishte pasur një lloj përfshirje”, shtoi avokati.