BREAKING NEWS

Takimi sekret i elitës ruse në Moskë nxjerr planin e fshehtë që po përgatit Vladimir Putini për Ukrainën, lideri rus humb shpresat për fitore, fjalimi i Peskov trondit Kremlinin

Takimi sekret i elitës ruse në Moskë nxjerr planin e fshehtë
x
BREAKING NEWS

EMRI/ Çfarë po ndodh me PD-në e Alibeajt? Tërhiqet një tjetër kandidat për kryetar bashkie

EMRI/ Çfarë po ndodh me PD-në e Alibeajt? Tërhiqet
x
BREAKING NEWS

Britania me dorë të hekurt ndërmerr planin ‘ekstrem’ ndaj emigrantëve ilegal, kush kalon kanalin Anglez, do të strehohet në...

Britania me dorë të hekurt ndërmerr planin ‘ekstrem’
x
BREAKING NEWS

Ankimimi i familjarëve të 4 të vrarëve më 21 janar, GJKKO merr vendimin për çështjen

Ankimimi i familjarëve të 4 të vrarëve më 21 janar,
x
BREAKING NEWS

NATO nxeh gjakrat mes Vladimir Putinit dhe Erdoganit, ja lëvizja që mund t’i kthejë dy miqtë kundër njëri-tjetrit dhe plani i SHBA për të eliminuar grupin rus “Wagner”

NATO nxeh gjakrat mes Vladimir Putinit dhe Erdoganit, ja lëvizja që
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha merr vendimin më të fundit dhe dorëzon në Këshillin e Evropës...

Lulzim Basha merr vendimin më të fundit dhe dorëzon në
x
BREAKING NEWS

Thika përgjak Tepelenën, 42-vjeçari godet rëndë gruan dhe më pas veten

Thika përgjak Tepelenën, 42-vjeçari godet rëndë gruan
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Shtyhet procesi gjyqësor për inceneratorin e Elbasanit

Çfarë ndodhi? Shtyhet procesi gjyqësor për inceneratorin e
x

Rajoni

Nuk kanë fund diskutimet në Ohër/ Kurti dhe Vuçiç rikthehen në tryezën e bisedimeve

Nuk kanë fund diskutimet në Ohër/ Kurti dhe Vuçiç

Pas një pauze disa minutëshe, ka rinisur sërish takimi në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç në kuadër të dialogut mes dy vendeve, takim në të cilin ishin të pranishëm edhe shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borrell dhe emisari për dialogun Miroslav Lajçak.

Më herët u raportua për përfundimin e takimit pak minuta para orës 17:00 por bëhej fjalë për një pauzë të shkurtër. Shefi i Politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell paraprakisht ka zhvilluar takime të ndara liderët e dy vendeve. Takimi tre palësh ishte parashikuar që të niste në orën 13:30 por u shty.

Gazetarja Linda Karadaku raportoi nga Ohri se takimi mes Kurtit dhe zyrtarëve evropiane zgjati më shumë dhe se pika e nxehtë ka qenë asociacioni i komunave me shumicë serbe. Ndërkohë pritet që Borrell të japë një deklaratë për mediat, ku të tregojë nëse palët kanë rënë dakord apo jo. 

 

Më të lexuarat