BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Rajoni

Nuk kanë të ndalur! Dy tërmete lëkundin sërish ishullin e Kretës brenda 8 minutave, ja sa ishin magnitudat

Nuk kanë të ndalur! Dy tërmete lëkundin sërish ishullin

Dy tërmete me madhësi 3.7 dhe 4.5 në shkallën Rihter tronditën Kretën tetë minuta njëri pas tjetrit ditën e sotme.

Tërmeti i parë ndodhi dy kilometra në jugperëndim të Arkalochori në Kretë me një thellësi fokale prej vetëm pesë kilometrash, në orën 11:04. Një tërmet i ri prej 4.5 Rihter u regjistrua në orën 11:12, dy kilometra në jugperëndim të Arkalochori, me një thellësi fokale gjithashtu pesë kilometra.
Rreziku i zonës nga Kefalonia në Rodos për fenomenet sizmike vazhdon të jetë i lartë. Ndërkohë Kreta është goditur nga 2 tërmete të forta pak ditë më parë duke lënë pas viktima dhe qindra shtëpia të shkatërruara.