Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Përmendorja gjigante e Nënës Terezë në sheshin e Maqedonisë, 32 metra e lartë

Postuar: 05/09/2016 - 14:54

Përmendorja gjigante e Nënës Terezë në sheshin e Maqedonisë në Shkup, e cila do të kushtojë afërsisht 5.5 milionë euro, duhet të jetë gati deri në prill të vitit 2017, 8 muaj pas shenjtërimit të saj, raporton Telegrafi Maqedoni.

Përmendorja, ndërtimi i së cilës filloi në tetor të vitit të kaluar, do të jetë e lartë 32 metra.

Sipas projektit, përmendorja do të jetë objekt me tarracë dhe me shatërvan . Në shatërvan do të ketë edhe skulptura e Nënës Terezë me një fëmijë të sëmurë si edhe shumë skulptura për rreth, të gjitha prej mermeri të bardhë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 19:42

Kongresmeni amerikan Eliot Engel paralajmëron kundër idesë së ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë.
 

Postuar: 18/11/2019 - 19:37

Pediatrja Alma Dresovic është pediatrja nga Mali i Zi, e cila shpëtoi një fëmijë që kishte gëll

Postuar: 18/11/2019 - 18:57

Mijëra qytetarë dhe zyrtarë kroatë morën pjesë sot në ceremoninë përkujtimore në Vukovar në për

Postuar: 18/11/2019 - 18:19

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka lënë ambientet e spitalit ku u shtrua të premten (15 në

Postuar: 18/11/2019 - 16:39

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se deputeti i IRDK, Elbert Krasniqi, i është bashkuar sot në g

Postuar: 18/11/2019 - 15:17

Prokuroria Speciale edhe këtë vit vazhdoi ikjen nga marrja e përgjegjësive për trajtimin e rast

Postuar: 18/11/2019 - 15:03

Nënkryetari i OVL të UÇK, Nasim Haradinaj, ka thënë se ftesat kanë për qëllim njollosjen e luft