BREAKING NEWS

Mbi 2 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, ja sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri

Mbi 2 mijë testime! Zbardhen të dhënat e fundit, ja sa raste
x

Rajoni

Pamjet virale/ Pas tërmetit të fuqishëm, cunami godet ishullin grek (VIDEO)

Pamjet virale/ Pas tërmetit të fuqishëm, cunami godet ishullin

Pas tërmetit të fuqishëm një cunam i vogël ka ndodhur në ishullin grek Samos. Akademiku dhe profesori i Fatkeqësive Natyrore  Konstantinos Synolakis, duke folur për protothema.gr, tha se fuqia e cunamit ishte e vogël.

“Ajo që pamë ishte një cunami i ngjashëm me atë që goditi Kos dy vite më parë”, tha ai. “Nëse kemi një rrëshqitje të tokës nën ujë, tsunami i dytë do të jetë më intensiv se i pari dhe ajo që po ju tregoj është e sigurt”, shtoi ai më tej.

Ai beson se përfundime të sigurta mund të nxirren vetëm pas ekzaminimit të baticave, nëse ato vendosen në Samos ose në një ishull tjetër, diçka që do të ndodhë në orët e ardhshme.