BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x
BREAKING NEWS

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit, Garda merr vendimin urgjent

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit,
x
BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x
BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x

Rajoni

Paralajmërimi i fortë nga analisti: Me apo pa Asociacion, veriu i Kosovës është në rrezik

Paralajmërimi i fortë nga analisti: Me apo pa Asociacion, veriu i

Analisti Visar Xhani paralajmëron se veriu i Kosovës është i rrezikuar, pavarësisht faktit nëse formohet apo jo Asosacioni i komunave me shumicë serbe.

Në një intervistë për Euronews Albania, Xhani u shpreh se Serbia nuk është e interesuar për Asosacionin, por kërkon tensione në veri.

“I gjithë problemi është që Serbia, me vullnetin e saj, e ka larguar prej tavolinës themelimin e Asosacionit. Asosacioni, sipas sipas marrëveshjes së arritur në Bruksel, nuk gëzon të drejta ekzekutive dhe nuk i kanë të pritshme. Ata më shumë janë duke provuar të ngrejnë tension dhe të bëjnë retorikë.

Nuk duhet parë shumë në aspektin se, nëse krijohet Asosacioni, do të jetë i rrezikshëm. Ne duhet të kuptojmë që procesi në Veriun e Kosovës është i rrezikshëm, si me Asosacion, si pa Asosacion”, theksoi ai.

Më të lexuarat