BREAKING NEWS

Haaland ka shënuar 103 gola në 100 paraqitjet e tij të para në ligë në Evropë, ja sa ka Messi dhe Ronaldo?

Haaland ka shënuar 103 gola në 100 paraqitjet e tij të para
x
BREAKING NEWS

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/ Nga masakrat tek atentatet, Policia në konferencë urgjente, zbardhen detajet e super-operacionit: Ishin vrasës me pagesë

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/
x
BREAKING NEWS

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal, arrestohen 15 persona të dyshuar për vrasje. Detajet

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal,
x
BREAKING NEWS

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA, prokurori i njohur i Tiranës fiton gjyqin në Strasburg

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA,
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Nëse publikohet Memex e gjithë organizata e Policisë së Shtetit rrëzohet, ja kush janë ata që cënohen më shumë

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën paralajmërimin e fortë: Nëse grupet kriminale marrin në dorë sistemin MEMEX do të ketë pasoja, kjo situatë...

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të FRPD: Kë gënjeni ju, budallenj na dini?

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po gënjejnë, institucionet e dinë shumë mirë se cilat sistemi janë sulmuar dhe ç’të dhëna janë marrë

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po
x

Rajoni

Paralajmërimi i frikshëm i Vuçiçit nga SHBA: Kam frikë se për një ose dy muaj do të hyjmë në një konflikt të madh që nuk e kemi parë që nga Lufta e Dytë Botërore

Paralajmërimi i frikshëm i Vuçiçit nga SHBA: Kam

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç paralajmëroi se brenda këtyre dy muajve do të përfshihemi nga një konflikt i madh botëror që nuk e kemi parë që nga Lufta e Dytë Botërore. “Supozoj se nga faza e operacionit special po i afrohemi një konflikti të madh lufte dhe pyetja është se ku janë kufijtë. Kam frikë se brenda një ose dy muajsh do të hyjmë në një konflikt të madh botëror që nuk e kemi pasur që nga Lufta e Dytë Botërore. Megjithatë, neve na takon t'u ofrojmë siguri qytetarëve. Për të gjithë ne, të vegjël, nuk ka lajme të këndshme dhe të lehta dhe pres që gjithçka që do të shohim do të jetë ndërlikimi i mëtejshëm i marrëdhënieve mes Perëndimit dhe Rusisë dhe Kinës”, tha Vuçiç nga Nju Jorku ditën e djeshme. Presidenti shtoi se po përpiqet të gjejë një qëndrim racional për Serbinë dhe shtoi se prej disa muajsh qarkullojnë informacione se Prishtina do të anëtarësohet në OKB, por kjo histori është publikuar sërish këto ditë. “Ky është presion shtesë ndaj Serbisë, që ta pranojë letrën që nuk e kam marrë. Është e qartë se ndonjë parti tjetër e ka nxjerrë në publik. Kam një lajm shumë të mirë për qytetarët e Serbisë. Në një nga takimet që nuk u regjistrua, mora një notë tjetër për tërheqjen e njohjes së pavarësisë së Kosovës. Ne punojmë dhe heshtim, por kur të fillojnë të kërkojnë anëtarësim në disa institucione të reja, në atë moment do të befasohen nga numri i vendeve që nuk e pranojnë”, tha Vuçiç. Ai shtoi se Serbia vazhdon të kërkojë zgjidhje kompromisi, por edhe të forcojë bashkëpunimin ekonomik me SHBA-në dhe se kjo është e rëndësishme për vendin tonë. “Ashtu siç përpiqemi të mbajmë marrëdhënie të mira me Rusinë dhe Kinën. Kjo është e vetmja politikë që mund të kemi. Për shkak të Kosovës, ne mund të kemi vetëm anën tonë. Duhet të jemi kudo, sepse po luftojmë për jetën e zhveshur të popullit tonë dhe të vendit tonë,” tha presidenti.

Më të lexuarat