Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pas dorëheqjes dhe një dite të vështirë për Haradinajn, ja pranë kujt ka zgjedhur të kalojë pak kohë (Zbardhet fotoja dhe momenti i bukur)

Postuar: 20/07/2019 - 15:08

Ramush Haradinaj një ditë pas dorëheqjes së tij nga posti i kryeministrit, ka zgjedhur që të kalojë pak kohë me familjarët. Duket se për Haradinajn pas një ditë të vështirë ku me lot në sy njoftoi se është thirrur nga Gjykata Speciale në Hag, e ka patur të nevojshme të jetë pranë familjes.

Ka qenë nipi i tij, Luani i cili mban emrin e vëllait të vrarë të Haradinajt, që ka shpërndarë një foto familjare të ish-kryeministrit të Kosovës. Në këtë foto ishin vëllai i vogël i Haradinajt, Frashëri, dhe nëna e tij Nurija.

Së shpejti Haradinaj pritet që të largohet drejt Hagës për t'u intervistuar në gjykatën Speciale. Ndërsa Kosova pritet që të hyjë në zgjedhje të parakohshme. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/08/2019 - 11:59

Kryeministri në ikje i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se nuk do të ndalet dhe nuk do të lejojë kurrsesi që Serbia të ketë më punë me Kosovën.

Postuar: 24/08/2019 - 10:49

E diela e fundit e muajit shtator dhe e diela e parë e muajit tetor janë datat më të përafërta ku

Postuar: 23/08/2019 - 15:39

Nisma Socialdemokrate dhe Aleanca Kosova e Re,  nënshkruajnë marrëveshje për koalicion par

Postuar: 23/08/2019 - 15:32

Kuvendi i Kosovës u shpërnda këtë të enjte, ndërsa presidenti Hashim Thaçi ka thënë se shumë sh

Postuar: 23/08/2019 - 15:12

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për aksidentin e tmerrshëm që ka ndodhur në Prishtinë, derisa

Postuar: 23/08/2019 - 11:28

Katica Janeva katër vite më parë ishte një simbol për drejtësinë në vend dhe rikthimin e besimit

Postuar: 23/08/2019 - 08:48

Zëvendësministri në detyrë i Punëve të Brendshme të Kosovës, Izmi Zeka është përfshirë në një aks