BREAKING NEWS

Vetëflijimi, ekspertët ngrenë alarmin pas ngjarjes në Kombinat: Të thellohet hetimi!

Vetëflijimi, ekspertët ngrenë alarmin pas ngjarjes në
x

Rajoni

Pas lëkundjeve të forta në Korçë, tërmeti “shkund” Greqinë

Pas lëkundjeve të forta në Korçë, tërmeti

Një tërmet me magnitudë 4,2 ballë i shkallës rihter ka goditur Greqinë.

Epiqendra ka qenë Kassos, pranë ishullit të Kretës, bën me dije Instituti Gjeodinamik i Athinës.

Thellësia e lëkundjeve ka qenë vetëm 2 km, ndërsa zona në fjalë javët e fundit është tronditur nga disa tërmete të fuqishëm.

Kujtojmë se në 24 orët e fundit zona e Korçës dhe gjithë juglindja e vendit është goditur nga të paktën 4 tërmete të tjerë.