BREAKING NEWS

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha zbardh detaje të reja nga arrestimi i ish-kryebashkiakut të Durrësit: Janë bërë tentativa që...

“Vangjush Dako ishte lidhje direkte e Ramës”/ Artan Hoxha
x
BREAKING NEWS

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan Hoxha zbulon detaje të reja: Ja pse nuk u zbatua menjëherë urdhri i SPAK

“Fletë-arresti për Dakon u pre të premten”, Artan
x
BREAKING NEWS

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet autori

Plagosi bashkëshorten në Korçë, vetëdorëzohet
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK (Detajet)

Kryeministri Rama takim me ambasadoren Yuri Kim pas arrestimi i Dakos nga SPAK
x
BREAKING NEWS

“Është i gatshëm të ballafaqohet me drejtësinë”/ Avokati zbulon ku ndodhej Vangjush Dako në momentin që doli urdhër-arresti

“Është i gatshëm të ballafaqohet me
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një situatë e tillë i intereson kryeministrit apo po detyrohet...

Arrestimi i Vangjush Dakos, analisti i njohur zbulon skenarin: Një
x
BREAKING NEWS

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi i Vangjush Dakos, reagon avokati i tij: Ja për çfarë akuzohet

“SPAK nën trysnin e ndërkombëtarëve”/ Arrestimi
x
BREAKING NEWS

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër të SPAK: Masa e sigurimit me burg nuk është e duhura, ja çfarë rrezikon ish-kryebashkiaku

Avokati Hazizaj zbardh detaje nga arrestimi i Vangjush Dakos me urdhër
x

Rajoni

Pas përmbytjeve në vendin fqinj, një tjetër rrezik akoma më i madh kanos Italinë

Pas përmbytjeve në vendin fqinj, një tjetër rrezik akoma

Pas urgjencës së motit të keq që goditi Emilia-Romagna, ishte ushtria që shpërndau një sërë produktesh farmaceutike të dobishme për të shmangur rreziqet kundër tetanozit.

Këtë e ka bërë një delegacion i fabrikës kimike farmaceutike ushtarake në Firence, një njësi prodhuese e Agjencisë së Industrive të Mbrojtjes. Janë dhuruar solucione dezinfektuese dhe shtesa ushqimore të kripura, të dobishme për shmangien e infeksioneve të mundshme nga tetanozi i shkaktuar nga përmbytjet, siç sqarojnë Agjencia. Furnizimet iu dorëzuan drejtpërdrejt kryetarit të bashkisë në Monterenzio, në provincën e Bolonjës.

Për arsye shëndetësore, Paola Pula, kryebashkiakja e Conselice , në provincën e Ravenës, ka nënshkruar gjithashtu një urdhër që u kërkon qytetarëve të zonave ende të përmbytura të largohen nga shtëpitë e tyre për arsye shëndetësore dhe higjienike. Masa, e marrë në marrëveshje me këshillin dhe drejtuesit e grupeve, u bë e nevojshme duke pasur parasysh vështirësitë në largimin e ujit nga qyteti i Conselice. Rreziku i situatës është i lidhur ngushtë me kontaktin me ujërat e ndenjura.