BREAKING NEWS

03 Qershor 2023

03 Qershor 2023
x
BREAKING NEWS

"Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka asistuar çdo seancë gjyqësore", Kreshnik Spahiu zbulon rolin e SHBA në çështjen e Saimir Tahirit

"Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka asistuar çdo seancë
x
BREAKING NEWS

Tensionet në veri të Kosovës, vjen reagimi i minutës së fundit nga Vuçiç

Tensionet në veri të Kosovës, vjen reagimi i minutës së
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i sekretares së MSH, reagon politikani i njohur: SPAK prapë me sardele në vend të krokodilëve si Rama

Arrestimi i sekretares së MSH, reagon politikani i njohur: SPAK prapë
x
BREAKING NEWS

Dy zyrtaret e MSH në pranga për korrupsion, zbadhen detaje nga dosja e SPAK

Dy zyrtaret e MSH në pranga për korrupsion, zbadhen detaje nga dosja e
x
BREAKING NEWS

Anila Hoxha del me detaje të reja, ja lëvizja e fundit që do të bëjë prokurori për çështjen e Saimir Tahirit

Anila Hoxha del me detaje të reja, ja lëvizja e fundit që do
x
BREAKING NEWS

Arrestohet zyrtarja e lartë në MSH, vjen menjëherë reagimi i Ramës

Arrestohet zyrtarja e lartë në MSH, vjen menjëherë reagimi i
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhrin, arrestohet një tjetër zyrtare e qeverisë (Emri)

SPAK lëshon urdhrin, arrestohet një tjetër zyrtare e
x

Rajoni

Pas rreshjeve Italia goditet nga stuhitë e fuqishme, përkeqësohet situata përmbytjeve

Pas rreshjeve Italia goditet nga stuhitë e fuqishme, përkeqësohet

Reshje shiu të shoqëruara me stuhi goditën zonën e Brescias pasditen e së mërkurës. Në një orë e gjysmë u prekën zonat e Caino, Nave, Concesio në Val Trompia dhe rrugët u shndërruan në përrenj balte.


Në Rezzato u shemb edhe argjinatura e kanalit dhe dy makina të parkuara përfunduan në kanal, fatmirësisht pa lëndime.


Në qytet ka pasur ndërprerje të mëdha në qarkullim për shkak të disa nënkalimeve të përmbytura. Disa pemë kanë rënë mbi makinat e parkuara në Brescia.

Edhe midis Castel Mella-s dhe Flero-s pati një stuhi të fortë breshëri. Rrugët e qytetit dhe të shtetit u kthyen në lumenj me ujë dhe baltë, nënkalimet u përmbytën. Zjarrfikësit punuan gjatë gjithë pasdites dhe natës me Mbrojtjen Civile duke përdorur pompat e shkarkimit të ujit për të pastruar rrugët dhe për të rivendosur të paktën sistemin rrugor.

Prej disa ditësh, Italia është përfshirë nga moti i keq që kanë shkaktuar mijëra dëme dhe janë evakuuar mijëra familje.