Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pas urdhërarrestit për Albin Kurtin, gjobitet Kryeparlamentari i Kosovës

Postuar: 21/04/2017 - 11:07

Me akuzën e mosparaqitjes në séance gjyqësore për gazin lotsjellës, janë dënuar me 200 euro gjobë edhe kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, nënkryetari Xhavit Haliti, deputetët Bekim Haxhiu, Naser Osmani, Armend Zemaj dhe punëtorët e administratës Shpresa Gosalci dhe Leonora Halimaj, të cilët ishin në cilësinë e dëshmitarëve, mirëpo as këta nuk u paraqitën në këtë seancë.

Në seancë kanë qenë deputetët Flora Brovina, Blerta Deliu Kodra dhe Nuredin Ibishi. Në seancë ka munguar edhe prokurorja Fikrije Krasniqi.

Pas seancës deputetët e akuzuar Albulena Haxhiu, Donika Kadaj Bujupi dhe Faton Topalli kanë thënë se kjo është bërë sepse ka zëra që Demarkacioni do të kthehet në Kuvend.

Deputetët akuzohen për përdorim të armës dhe pengim i personit zyrtar gjatë kryerjes së detyrës pikërisht për shkak të kundërshtimit të demarkacionit vitin e kaluar duke përdorur gaz lotsjellës në Kuvend.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 4

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/04/2017 - 20:25

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa kishte paralajmëruar se gjatë vizitës në Bruksel do të kërkojë të ndodhë liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës dhe më pas në një afat prej dy vjetësh, Kosova të përmbush kërkesën e Komisionin Evropian për ratifikimin e marrëveshjes për shënjimin e vijës kufitare m

Postuar: 25/04/2017 - 13:31

Kreu i AAK-së pritet të dalë të enjten para gjykatës në Colmar, e ku do të vendoset lirimi apo ekstradimi i tij në Serbi. 

Postuar: 25/04/2017 - 09:55

Pas dronit me flamurin e Shqipërisë Etnike" gjatë ndeshjes së futbollit në stadiumin e Shkupit, kanë reaguar mediat serbe duke shkruajtur se, "Në një ndeshje

Postuar: 24/04/2017 - 22:23

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është kundërpërgjigjur komisionerit Johanes Hahn, duke theksuar se deklaratat e tij tregojnë se BE-ja ka mungesë lidershipi dhe vizioni për

Postuar: 24/04/2017 - 14:40

President i Shqipërisë, Bujar Nishani i ka dekretuar sot ish-kryeministrit të Kosovës dhe liderit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë, Ramush Haradinaj dhe bashkëshortes së&nbsp

Postuar: 23/04/2017 - 22:08

 Zgjedhjet e parakohshme duket se nuk janë më të largëta për Kosovën.

Postuar: 23/04/2017 - 09:48

Ramush Haradinaj vazhdon të mbahet në Fracë për shqyrtimin e akuzave të reja të ngritura nga Serbia.