Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pasi kaloi rrezikun për infarkt kardiak, prokurorja Janeva lë spitalin dhe kthehet në burg

Postuar: 14/10/2019 - 17:42

Ish-Prokurorja, Katica Janeva pasi ka kam marrë mjekimin në spitak sot është kthyer në qelinë e paraburgimit. Avokatja Irena Fërçkovska, tha se presin Janeva sot të lëshohet nga mjekimi spitalor, kur do të kenë edhe më shumë detaje për gjendjen shëndetësore. “Me siguri do të lëshohet sot në mesditë dhe atëherë do të kem më shumë detaje”, deklaroi Fërçkovska.

Për shkak të tensionit të lartë dhe anksiozitetit të përgjithshëm Janeva javën e kaluar u transferua në klinikën “Zhan Mitrev” për kontroll kardiologjik internist. Fërçkoska, më 10 tetor, tha se Janeva është mbajtur në klinikën “Zhan Mitrev” për ndjekje të mëtejme, si paciente me dyshimin për gjendje para infarktit.

Paraprakisht, mbrojtja e Janevës kërkoi paraburgimi t’i zëvendësohet me arrest shtëpie, por Gjykata e refuzoi këtë kërkesë. Janeva është e akuzuar në aferën “Reket” dhe është duke e vuajtur masën e paraburgimit në burgun hetues “Shkup”.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/11/2019 - 18:38

“Në rast se ti me Këshillin e keni lëshuar Katicën, ta dish se do tju shkund nga brekët gjithë Këshillin me hetim financiar. Për shkak të gjykatësve si Ju, asnjëherë nuk do të hyjmë në BE.

Postuar: 20/11/2019 - 17:17

Prokuroria e Kosovës akuzon një shtetas kosovar si të përfshirë në veprën penale “nxitje pë

Postuar: 20/11/2019 - 17:04

Një 32-vjeçar ka goditur me thikë në qafë gruan e tij.

Postuar: 20/11/2019 - 16:21

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradianj ka vendosur që 28 nëntori, Dita e Flamurit, të

Postuar: 20/11/2019 - 15:31

Nga qeveria malazeze kanë thënë se çështja e demarkacionit kufitar me Kosovën ka përfunduar me

Postuar: 20/11/2019 - 14:52

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, deklaroi se Kosova duhet të respektojë detyrimet