Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Pavle Bogoevski të dorëhiqet, OBRM-PDUKM bëjnë kërkesën e papritur

Postuar: 22/05/2019 - 20:13

Nëpërmjet një konference për shtyp të zëdhënësit të OBRM-PDUKM-së, Naum Stoilkovski u tha se “Pavle Bogoevski tashmë s’ka kredibilitet t’i përfaqësojë qytetarët në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë dhe për këtë shkak duhet të japë dorëheqje. Vetëm kështu do të mundësohet hetim profesional për atë se nga kush ka porositur ‘gjysmë’ dhe të jetë e paketuar mirë”.

Stoilkovskit thotë se në këtë mënyrë do të zbulohet narko zinxhiri në Shkup dhe kështu LSDM mund të tregojë se Maqedonia bëhet shtet evropian, ku ka përgjegjësi.Zëdhënësi i partisë opozitare maqedonase Naum Stoillkovski disa raste në Maqedoni ku kanë qenë zyrtarë të LSDM-së të përfshirë në aferë me drogë.

“Të nderuar, pushteti absolut i klanit kriminal në pushtet hap mundësi Republika e Maqedonisë të shndërrohet në narko kartel, ku sundojnë paratë e zeza nga nëntoka”, thotë Stoilkovski duke shtuar se rasti me Pavle Bogoevskin,k i cili pranoi se ka bërë tregti me narko tregun dhe ka qasje te sekretet shtetërore të sigurisë nuk duhet të kalojë me falje.

Sipas tij Pavle Bogoevski duhet të marrë përgjegjësi ndërsa Zaev, Spasovski dhe Joveski duhet të ikin për shkak të përkrahjes të tregtisë dhe lidhjeve me klane kriminale.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/06/2019 - 15:03

Delegacioni i Lëvizjes Vetëvendosje në Turqi, ka zhvilluar mbrëmë një takim katërorësh me përfaqësues të dhjetëra shoqatave dhe organizatave të ndryshme shqiptare në Stamboll.
 

Postuar: 20/06/2019 - 14:49

Dje kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vendosur të largojë nga të gjit

Postuar: 20/06/2019 - 12:52

Vendimi i djeshëm i Kadri Veselit për të larguar nga pozitat partiake dhe institucionale të gjith

Postuar: 19/06/2019 - 15:29

Instituti për Hulumtime Politike (IPIS) ka realizuar një anketë të mendimit publik për një peri

Postuar: 19/06/2019 - 15:17

Bullgaria nuk do të bëjë kompromis kur bëhet fjalë për heroin anti-otoman Goce Dellçev.

Postuar: 19/06/2019 - 15:03

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, me shqetësim i ka lexuar konkluzionet zhgënjyese të Këshill

Postuar: 19/06/2019 - 15:00

Ambasadori i BE në Maqedoninë e Veriut sot tha se duhet “ti përveshim duart, të vazhdojmë