BREAKING NEWS

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, shpërthen i revoltuar Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: Mos guxoj kush të...(VIDEO)

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet
x
BREAKING NEWS

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb kohë dhe bën lëvizjen urgjente, del kundër Gjykatës së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit dhe e paralajmëron

GJKKO mbylli hetimet për ish ministrin Fatmir Mediu, SPAK nuk humb
x
BREAKING NEWS

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin

A do të hetohet Fatmir Mediu? GJKKO jep vendimin për ish ministrin
x
BREAKING NEWS

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste pritet të dalë në një konferencë urgjente

Arben Pëllumbi bën njoftimin me rëndësi, Partia Socialiste
x
BREAKING NEWS

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive në PD, largohet sekretari i PD dhe 13 anëtarë Kryesie në këtë qytet të vendit: Basha po e kthen në një parti klienteliste (Publikohet letra)

Vjen goditja e fortë për Lulzim Bashën/ Dorëheqje masive
x
BREAKING NEWS

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë “funeralin” e tij, as florinjtë nuk i bëjnë më punë, i mbyllën çdo derë në Uashington

Vizita në SHBA, Kreshnik Spahiu: Meta po tenton të shmangë
x
BREAKING NEWS

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po i dërgojnë amerikanët mesazh SPAK të hapë dosjet e PPP?

Raporti i DASH, ja kush janë ministrat e rrezikuar nga koncesionet dhe a po
x
BREAKING NEWS

Plagosja e dyfishtë në Tiranë, policia jep detajet e reja

Plagosja e dyfishtë në Tiranë, policia jep detajet e reja
x

Rajoni

Pendarovski: Anulimi i integrimeve në BE përforcon përçarjen, urrejtjen

Pendarovski: Anulimi i integrimeve në BE përforcon
Kryetari Stevo Pendarovski në panel diskutimin “Depolitizimi i diskursit publik” tha se procesi i pajtimit nuk është i lehtë dhe i thjeshtë por sigurisht se do të zgjasë me vite dhe dekada.
 
“Edhe pse në mënyrë deklarative kishin unitet rreth qëllimeve strategjike, këto përveç BE-së dhe NATO e përmend edhe Marrëveshjen e Ohrit, për fat të keq, kemi hasur në disa obstruksione që ishin larg nga kritikat konstruktive dhe vërjejteve që na morrën shumë kohë dhe energji si shteti”, tha Pendarovski.
 
Kur jemi para hyrjes formale në NATO dhe para fillimit të bisedimeve me BE-në, shton Pendarovski, përsëri ballafaqohemi me polarizimin e marrëdhënieve të mosbesimit.
 
“Jam i bindur se largimi nga qëllimi, në kontekstin e vonesës së mëtejshëm të procesit të integrimit, do ta thellojë më tej hendekun si në plan ndëretnik dhe se do t’i përforcojë politikat e përçarjes, urrejtjes, konflikteve dhe paragjykimeve”, tha Stevo Pendarovski.