BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x
BREAKING NEWS

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e kupolës së Policisë së Shtetit për vitin 2022, nga Muhamet Rrumbullaku, Neritan Nallbati, Rebani Jaupi, te Altin Qato dhe Edmond Rizai, ja kush është drejtuesi më i pasur dhe më i varfër...

Shqipëria zien nga përgjimet e “SKY”, zbardhet pasuria e
x
BREAKING NEWS

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si ushtar të Shkëlzen Berishës në demontimin e armëve në Gërdec, SPAK e merr për herë të parë sot në pyetje

Ja si e tradhtoi sekretarja Aldo Bumçin, implikoi direkt ish-ministrin si
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i shiti demokratët tek “kasapi” Ilir Meta, Evi Kokalari zbardh prapaskenat e bujshme dhe i kërkon deputetit të njohur të bëjë kujdes nga sulmet e Rithemelimit

Sali Berisha krijoi “Foltoren” për hallin e tij personal dhe i
x
BREAKING NEWS

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri çmimi i naftës ngelet në stratosferë edhe pse në bursat ndërkombëtare është ulur me 7 dollarë vlera e fuçisë së “arit të zi”, ekspertët ngrenë alarmin

Nuk ka fund batërdia ndaj qytetarëve, në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x

Rajoni

"Për shmangien e Asosacionit...", analisti i njohur parashikon 'fatin' e Kosovës: Vendi mund të shkojnë në zgjedhje të parakohëshme

"Për shmangien e Asosacionit...", analisti i njohur parashikon

Për analistin Mentor Nazarko, në Kosovë mund të ketë zgjedhje të parakohshme parlamentare.

Në një intervistë televizive, Nazarko u shpreh se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti mund të thërrasë zgjedhje të reja, për të shmangur krijimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe.

Nazarko nënvizoi se Kurti kujdeset shumë për pëlqimin që ka në publik.

“Kurti, sipas një skenari të mundshëm, për të shmangur krijimin e Asociacionin të komunave, mund të provokojë gjithashtu edhe ai zgjedhje të parakohshme. Zgjedhjet e parakohshme do t’i jepnin një goditje të madhe dialogut. Ato palët, shtetet që hyjnë në zgjedhje, nuk bëjnë as dialog, as lëshime, as negociata.

Pra, në kuadër të këtyre zgjedhjeve të parakohshme, Kurti njëlloj si Vuçiçi, mund të shkojë tek zgjedhjet. Por edhe nëse nuk shkon te zgjedhjet, ai kujdeset më shumë nga të gjithë për atë sinusoidën e pëlqimit të tij publik. Pra, është i interesuar se çfarë mendon publiku”, theksoi ai.

 

Më të lexuarat