BREAKING NEWS

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin Rama

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I qëndroi deklaratës për një rikthim të tij të mundshëm në krye të PD-së, Sali Berisha bën lëvizjen urgjente

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I
x
BREAKING NEWS

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet e rënda që po ndodhin në zgjedhjet për kryetarin e ri: Po fusin...

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet
x
BREAKING NEWS

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron çfarë do të ndodhë sot në zgjedhjet e PD-së, ka një mesazh të ‘koduar’ edhe për Berishën: Rama e...

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë zjarri, plagoset një i ri, policia zbardh ngjarjen e rëndë

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë
x
BREAKING NEWS

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për katharsis

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x

Rajoni

Përcillet në banesën e fundit boksieri që u vra me kallash, nëna humb ndjenjat (VIDEO)

Përcillet në banesën e fundit boksieri që u vra me kallash,

Tassos Berdesis, boksieri grek që u vra një ditë më parë me breshëri kallashnikovi në Vari, është përcjellë ditën e sotme për në banesën e fundit, në vendin e tij të origjinës, Mitopoli.

Familja dhe të afërmit i dhanë atij lamtumirën e fundit në Kishën Agios Nikolaos Mitopolis. Nëna e tij humbi ndjenjat ndërsa të prekur u panë edhe vëllezërit e boksierit.

Autorët e krimit e qëlluan Berdessis nga një distancë shumë e afërt me 14 plumba, 10 nga të cilët e kapën boksierin duke i shkaktuar vdekjen.

Ai kishte pasur probleme me drejtësinë më shumë se një dekadë më parë kur kishte qenë anëtar i një bande kriminale të shkatërruar në vitin 2005. Për disa vite Berdessis qëndroi në arrati dhe më pas u arrestua dhe vuajti dënimin.

Edhe pse i kishte mbyllur hesapet me drejtësinë ai bënte një jetë të kujdesshme duke u ruajtur nga e shkuara, pasi frekuentonte gjithmonë të njëjtat vende dhe shkonte në një palestër në zonë jo shumë të populluar.

Duket se autorët kishin ndjekur çdo hap të tij pasi kishin siguri se ai do të ishte në vendin ku e qëlluan për vdekje, ndërsa breshëria e plumbave sipas hetuesve është tregues që ata nuk donin ta linin të gjallë.