BREAKING NEWS

Rama nuk pranon formulën e 5 qershorit, del pro listave të hapura dhe vulos divorcin me SHBA pas kërkesës së Yuri Kim për rrotacion politik

Rama nuk pranon formulën e 5 qershorit, del pro listave të hapura dhe
x

Rajoni

Përditësimi i bilancit të pandemisë në vendin fqinj, zbardhet numri i të infektuarve dhe viktimave nga Covid-19

Përditësimi i bilancit të pandemisë në vendin fqinj,

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistrura 150 raste pozitive me Covid-19.

Numrin më të lartë të infektimeve të reja e ka Shkupi, me 93 të prekur nga koronavirusi.

Ndërsa 9 persona kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit, 6 viktima janë nga Tetova dhe 3 nga Shkupi. Po ashtu dhe 30 persona janë shëruar në 24 orët e fundit.

Në Maqedoninë e Veriut që nga fillimi i pandemisë janë kryer 57.895 teste, 5906 kanë dalë pozitivë me COVID-19, ku 2236 janë shëruar dhe 277 persona kanë ndërruar jetë. 3393 janë ende të sëmurë.