BREAKING NEWS

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni thirret si dëshmitar për “Gërdecin”, ja faksimilet që e fundosin, zbardhen provat që tregojnë djalin e “non gratës” si pronar në hije të biznesit të vdekjes, si i vendosi ministrat nën urdhrat e...

Fillon sëpata e SPAK mbi familjarët e Berishës, Shkëlzeni
x
BREAKING NEWS

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e prangave për familjarët e tij “tërbojnë” Sali Berishën, kreu i “Foltores” akuza, kërcënime dhe sulme ndaj SPAK

Deklarata e SHBA për “non-gratën” dhe kërcitja e
x
BREAKING NEWS

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash Sula, Lefter Gështenja dhe “rapsodi” Gjekmarkaj distancohen nga Sali Berisha pas ultimatumit amerikan

Fillon “hemorragjia” te grupi i dezertorëve të PD, Dash
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat Bardhit për Sekretar të Përgjithshëm, deklaron se Noka është numri 2, “Foltorja” presion Gjykatës së Lartë për vulën para se të krijojë parti të re

Plas sherri në çetën anti-amerikane, Berisha i pret shpresat
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse kryeministri shqiptar censuroi takimin me ish-ambasadoren amerikane?

Çfarë ndodhi në SHBA midis Yuri Kim dhe Edi Ramës, pse
x
BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon akuzën e ryshfetit 225 mijë USD për lobimin e kryeministrit shqiptar, ish-agjenti i FBI rrezikon 5 vite burg për dosjen shqiptare

Rëndohen pozitat e Edi Ramës në SHBA, McGonigal pranon
x
BREAKING NEWS

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave në sektorin publik, ja kur do ta përfitojnë shtesat mësuesit, policët, ushtarakët, mjekët dhe infermierët

Pagat 900 euro në shtet, zbardhet kalendari i rritjes së rrogave
x
BREAKING NEWS

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me reagimin e fortë: Sali...

McGonigal pranoi akuzat për lobim kundër PD-së, Basha del me
x

Rajoni

Perëndimi “blindon” Kosovën, NATO i tregon “dhëmbët” Serbisë pas tensioneve në Veri

Perëndimi “blindon” Kosovën, NATO i tregon

Për SHBA-BE nëse Kosova preket nga Serbia apo Rusia, do të ketë ndërhyrje të menjëhershme ushtarake. Këtë gjë e tregon lëvizja e fundit e Perëndimit, e cila ka shuar planet serbo-ruse për skenarë destabilizues. Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg , dënoi dje sulmet e “papranueshme” të protestuesve serbë ndaj paqeruajtësve të NATO-s në Kosovë, duke i bërë thirrje Prishtinës dhe Beogradit që të veprojnë për “de-përshkallëzimin” dhe shpalljen e dislokimit të 700 trupave shtesë në Kosovë. "Ne i dënojmë fuqishëm këto sulme të paprovokuara ndaj forcave tona në veri të Kosovës" në të cilat u plagosën rreth 30 ushtarë të KFOR-it, tha Stoltenberg në një konferencë për shtyp në Oslo, një ditë pas përleshjeve që plagosën 30 ushtarë të NATO-s dhe 52 protestues. “Dhuna po e kthen prapa Kosovën dhe gjithë rajonin” dhe po rrezikon aspiratat e vendeve të Ballkanit për t'iu afruar NATO-s, paralajmëroi ai. Kreu i aleancës perëndimore vuri në dukje se "Prishtina dhe Beogradi duhet të ndërmarrin hapa konkretë për të de-përshkallëzuar situatën: të përmbahen nga çdo sjellje e re e papërgjegjshme dhe të angazhohen në një dialog që i mundëson BE-së, e cila është e vetmja rrugë për paqe të qëndrueshme". "Ne kemi vendosur të dërgojmë 700 ushtarë shtesë nga Forca Rezervë Operacionale në Ballkanin Perëndimor dhe të vendosim një batalion shtesë të forcave rezervë në gatishmëri, në mënyrë që ata gjithashtu të dërgohen nëse është e nevojshme," tha Stoltenberg duke njoftuar vendosjen e forcave shtesë. Trazirat në Kosovë shpërthyen kur kryetarët shqiptarë hynë në komunat në pjesën veriore, me shumicë serbe të vendit, gjë që u kritikua nga SHBA dhe aleatët perëndimorë të premten. Serbët bojkotuan ato zgjedhje të mbajtura në prill.