BREAKING NEWS

Përfundoi nën rrotat e kamionit, zbulohet identiteti i të miturit shqiptar që humbi jetën tragjikisht në Greqi (foto)

Përfundoi nën rrotat e kamionit, zbulohet identiteti i të miturit
x
BREAKING NEWS

Del sërish teza e provimit 20 minuta pas nisjes, vjen menjëherë reagimi i Evis Kushit

Del sërish teza e provimit 20 minuta pas nisjes, vjen menjëherë
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i Vangjush Dakos, zbulohet kur del para gjykatës ish-kryebashkiaku

Arrestimi i Vangjush Dakos, zbulohet kur del para gjykatës
x
BREAKING NEWS

Arti në zi/ Ndahet nga jeta piktorja e njohur (Emri)

Arti në zi/ Ndahet nga jeta piktorja e njohur (Emri)
x
BREAKING NEWS

Zbulohen 12 emrat e propozuar nga qeveria për ambasadorë (Lista)

Zbulohen 12 emrat e propozuar nga qeveria për ambasadorë (Lista)
x
BREAKING NEWS

Publikuan sekretet hetimore për arrestimin e Vangjush Dakos, SPAK bën lëvizjen urgjente

Publikuan sekretet hetimore për arrestimin e Vangjush Dakos, SPAK bën
x
BREAKING NEWS

Gazetarja e njohur zbardh detaje nga ngjarja në “Don Bosko”, ja kush është Nikoll Sherrniku i arrestuar edhe më parë për vrasje

Gazetarja e njohur zbardh detaje nga ngjarja në “Don Bosko”, ja
x
BREAKING NEWS

Ndryshime në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë, ja kush emërohet zëvendësministëri i ri (Emri)

Ndryshime në Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë, ja
x

Rajoni

“Përgjigja do të tregojë se kush është në të vërtetë”/ Presidenti Vuçiç pranoi marrëveshjen europiane për Kosovën, studentët e Beogradit 'shpërthejnë' në protesta dhe marrin vendimin e frikshëm: Kërkojmë...

“Përgjigja do të tregojë se kush është në

Studentët e disa universiteteve të Beogradit kanë shpërthyer në protesta mbrëmjen e djeshme duke paralajmëruar bllokadë të insitucioneve publike si shkak i paranimit të marrveshjes me Kosovën nga ana e Vuçiçc.

Bllokadën institucionale në Serbi e kanë paralajmëruar partitë opozitare të mbledhura si “Opozitë shtet-formuese” të cilat kanë njoftuar se një organizim i tillë do të nisë të premten në 24 mars. 

Në protestën e mbajtur para godinës së fakultetit filozofik, ku u mblodhën qindra studentë, u bë me dije se këta të fundit u kanë dërguar email grupeve parlamentare në Kuvendin serb, ku u kërkojnë nisjen e procedurës për shkarkimin e presidentit Aleksandër Vuçiç, të cilin e akuzojnë për shkelje të kushtetutës duke pranuar marrëveshjen e Ohrit për Kosovën. 

“Përgjigja do të tregojë se kush është në të vërtetë përfaqësues i popullit”, u tha në tubimin ku morën pjesë disa qindra persona.

Marrëveshja për të cilën Kurti dhe Vuçiç u dakordësuan në takimin e 18 marsit, të mbajtur në Ohër të Maqedonisë së Veriut, ka ngjallur kundërshtime të forta në Serbi, me partitë opozitare që kanë kërkuar dorëheqjen e Vuçiç. 

 

Më të lexuarat