BREAKING NEWS

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE

PS rrëzon PD-në, "plas" sherr në parlament-LIVE
x
BREAKING NEWS

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla bën veprimin që nuk pritej

Kaos në Kuvend/ Albana Vokshi i nxjerr videon Ramës, Lindita Nikolla
x
BREAKING NEWS

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në Shqipëri, java e ardhshme më e ftohta e vitit, ja temperaturat ekstreme që nuk janë parë në vendin tonë

Rryma 'Nikola' vjen nga Rusia/ Mbërrin acari në
x
BREAKING NEWS

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit, Garda merr vendimin urgjent

Kuvendi nis me tensione të forta, Nikolla i heq fjalën Boçit,
x
BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x
BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x

Rajoni

Përgjimet dhe akuzat për “rrjet kriminal”, kërkohet mocion mosbesimi ndaj qeverisë greke, ja kur mbahet votimi

Përgjimet dhe akuzat për “rrjet kriminal”, kërkohet

Në Parlamentin e Greqisë do të mbahet të premten në orën 18:00 një mocion mosbesimi ndaj qeverisë së Kyriakos Mitsotakis.

Lajmin e kanë bërë të ditur mediat greke, sipas të cilave mocioni është paraqitur nga partia SYRIZA e ish-kryeministrit Alexis Tsipras.

Siç njoftoi ministry i Shtetit, propozimi i SYRIZA-s u pranua nga qeveria.

Giorgos Gerapetritis gjatë ndërhyrjes së tij kërkoi që diskutimi të fillojë menjëherë në mënyrë që procesi të përfundojë të premten kur kryeministri të niset për një udhëtim të planifikuar në Japoni.

Nga ana e SYRIZA-s, prezantues do të jenë Dimitris Tzanakopoulos dhe Nikos Filis, ndërsa nga Neo Demokracia e kryeministrit Mitsotakis, do të jetë Dimitris Markopoulos, i cili do të flasë i pari, ndërsa në karriget e qeverisë do të jetë ministri i Zhvillimit, Adonis Georgiadis. Nga PASOK, folëse do të jetë Evangelia Liakoulis.

Alexis Tsipras gjatë fjalës së tij foli për një “rrjet kriminal” në Pallatin Maximos me në krye kryeministrin Kyriakos Mitsotakis. Ndër të tjera, ai zbuloi përmbajtjen e dosjes që ka marrë nga presidenti i ADAE-së, Christos Rammos.

Tsipras pretendon se në dosjen që i është vënë në dispozicion, del se gjithsej 10 persona ishin në monitorim, mes tyre ministri aktual i Punës dhe ish-ministri i Energjisë, Kostis Hatzidakis, presidenti i PASOK-ut, Nikos Androulakis, eurodeputeti Giorgos Kyrtsos dhe gazetarë.

“Për gjashtë muaj, Kyriakos Mitsotakis gënjen se gjoja nuk e dinte. Gënjeshtrat i përsërit si në emisionet televizive ashtu edhe brenda parlamentit”, tha Alexis Tsipras.

Më të lexuarat