BREAKING NEWS

Një hap larg nga apokalipsi bërthamor, Putin gati të nisë hakmarrjen e frikshme kundër Perëndimit, Rusia furnizohet me pilula jodi për të mbijetuar nga një sulm atomik

Një hap larg nga apokalipsi bërthamor, Putin gati të nisë
x
BREAKING NEWS

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi Bllako. Prokurori tregon veprimet hetimore, ja kërkesa urgjente e avokatëve

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi
x
BREAKING NEWS

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një mesazh të fortë: Kemi shqetësime serioze për ...

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një
x
BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për biznesmenin: U dogj brenda dhomës

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për
x
BREAKING NEWS

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të zgjedhë të njohë Kosovën dhe të bojkotojë Putinin, ose do të pësojë të njëjtin fat si Rusia, ja takimet e vështira që e presin presidentin serb

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3 mijë vetëve, ka djegur njerëz të gjallë dhe ka eliminuar kundërshtarë politikë, bashkë me Metën janë bashkëpunëtorë për grabitjen e floririt të Krrabës, ja çfarë ndodhi pasi e vodhën...

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3
x
BREAKING NEWS

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh
x
BREAKING NEWS

Çfarë do të ndodhë në hapësirën shqiptare? Niko Peleshi jep lajmin: Nënshkruhet sot kontrata 6 milionë dollarë

Çfarë do të ndodhë në hapësirën shqiptare?
x

Rajoni

Përkthyesi tallet me Vuçiçin pasi kryeministri serb brohoriti “Rroftë Serbia” gjatë fjalimit në OKB: Kam frikë se mos humbas punën

Përkthyesi tallet me Vuçiçin pasi kryeministri serb brohoriti

Të enjten, presidenti serb Aleksandar Vuçiq theksoi në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së se “kundër Serbisë po zhvillohet një luftë hibride dhe një fushatë e ndyrë në një pjesë të publikut ndërkombëtar”, duke ilustruar këtë me vlerësimet se Serbia është një kërcënim për stabilitetin rajonal dhe se gjoja do të sulmojë fqinjët e saj. “Serbia ishte dhe do të jetë faktor stabiliteti në të gjithë rajonin”, tha Vuçiq në fjalimin e tij në asamble, duke shtuar se Serbia e mbështet Marrëveshjen e Paqes të Dejtonit për BiH, pavarësisht të pavërtetave që mund të dëgjohen. Fjalimi i tij u përkthye njëkohësisht dhe përkthyesi shpërtheu duke qeshur në fund. Përkatësisht, ai qeshi me fjalët e fundit të Vuçiqit: “Rroftë Serbia” . Shumë përdorues të Tëitter kanë komentuar lëvizjen e përkthyesit, si dhe vetë fjalimin e Vuçiqit. "Sa budallenj që jeni të gjithë. Ai nuk qeshte me fjalët e zbrazëta "Rroftë Serbia", por me gjithçka që tha në fjalimin e tij më parë", "I gjori përkthyes, kam frikë se mos e humb punën", “joprofesionale prej tij”, “Salla ishte bosh. Nuk janë të çmendur ta durojnë”, janë disa nga komentet.  VIDEO Byroja Shtetërore e Statistikave shpalli rezultatet përfundimtare të Censusit 2021. Është ulur numri i katolikëve dhe jemi 413 mijë më pak!

Më të lexuarat