BREAKING NEWS

“Bandat shqiptare ‘uzurpojnë’ rrugët e Britanisë”, Sekretarja e Brendshme nuk ndalet: Ky është vetëm fillimi, ja masat që do të merren

“Bandat shqiptare ‘uzurpojnë’ rrugët e
x
BREAKING NEWS

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja

Zbulohet emri i viktimës në Krujë, detaje të reja
x
BREAKING NEWS

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën paralajmërimin e fortë për Shqipërinë

Skema e shtetësisë për investitorë, reagon BE dhe bën
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me vete rroba në makinë, dyshohet se po udhëtonin drejt...

Zbardhen detaje të reja nga atentati i Vlorës: Dy viktimat kishin me
x
BREAKING NEWS

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta paralajmëron: Ja çfarë do të ndodhë në shtator

“Ora e drejtësisë ka ardhur”, ish-presidenti Meta
x
BREAKING NEWS

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e bujshëm: SPAK dhe policia që po merren me këtë çështje, shumë shpejtë do të zbulohet...

Zhdukja e Ervis Martinajt, ish-prokurori bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar Leskaj kritikon ashpër qeverinë: Rama po inkurajon bandat dhe grupet mafioze, më pas...

Vrasjet në vend/ “Policia po përdoret nga politika”, Bujar
x
BREAKING NEWS

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin: Qyteti është i braktisur në të gjitha perspektivat

“Elbasani në situatë kritike”, Ilir Meta ngre alarmin:
x

Rajoni

Përshkallëzohet protesta në Shkup, tentohet të vritet lideri i opozitës, publikohet foto

Përshkallëzohet protesta në Shkup, tentohet të vritet lideri

Lideri i opozitës në Maqedoninë e Veriut, Hristjan Mickoski ka pretenduar se kanë tentuar ta vrasin në protestën e mbrëmjes së sotme në Shkup.

Mickoski ka publikuar një foto në rrjetin e tij social, në Facebook, ku shihet një person me armë që e ka drejtuar. Në pamjet e kamerave ai shihet që ka qëlluar në ajër, raportojnë mediat në Maqedoninë e Veriut.

Sakaq, lideri i opozitës ka kërkuar arrestimin e tij. “Ky është personi që donte të më vriste sonte. Kërkoj që urgjentisht të arrestohet”, ka shkruar ai në Facebook.

Mickoski, sikurse edhe netëve të tjera, është duke marrë pjesë në protestat që po organizohen kundër propozimit francez. Protestat janë përshkallëzuar në dhunë.Përshkallëzohet protesta në Shkup, tentohet të vritet lideri

 

Më të lexuarat