BREAKING NEWS

“E përdorte emrin e babait tim për t’i hedhur gurë Berishës’, Erion Braçe i jep përgjigjen e fortë djalit të Remzi Hoxhës

“E përdorte emrin e babait tim për t’i hedhur gurë
x

Rajoni

Piloti serb vdiq 500 metra larg shtëpisë, para tragjedisë, ai telefonoi nënën e tij dhe i dha njoftimin e fundit (Zbardhet mesazhi)

Piloti serb vdiq 500 metra larg shtëpisë,  para tragjedisë, ai

Paraditen e djeshme u rrëzua një avion ushtarak serb në fshatin Brasina afër Mali Zvornik në Serbinë Perëndimore. Mediat serbe raportojnë se bëhet fjalë për një avion Mig-21, i cili u rrëzua gjatë një misioni.

Avioni u rrëzua rreth orës nëntë, në zonën e fshatit Brasina. Nga rruga, Vasiljevic, avioni u ngrit mbi fshatin e tij dhe vdiq 500 metra larg shtëpisë.

Sipas të dhënave, para tragjedisë, ai telefonoi nënën e tij dhe njoftoi se do të fluturonte mbi fshat, jo shumë larg shtëpisë.

Përveç pilotëve të vrarë, një nga banorët e Brasinës, Vitomir Tanaskovic u plagos rëndë ( 59), në oborrin e të cilit u rrëzua avioni. Supozohet se Nikolla ishte pilot, dhe Zvonko ishte një bashkë-pilot.

Autoritetet deklaruan se mbeten ende të paqarta shkaqet që çuan në këtë ngjarje të rëndë.