Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Plas keq në qytetin shqiptar, 15 familjarët “kacafyten” me njëri-tjetrin

Postuar: 09/10/2019 - 23:22

Një përleshje masive ka ndodhur në komunën e Rahovecit në Kosovë. Sipas mediave kosovare mësohet se në sherr janë përfshirë 15 persona, mes tyre edhe gra. T7 raporton se konflikti ndodhi mes vëllezërve Neziri, pasi një prej tyre vendosi të mos lejonte të tjerët të kalojnë.

Policia e Gjakovës konfirmoi se në përleshjen masive janë përfshirë 15 persona, gjashtë prej të cilëve janë shoqëruar në ambientet e komisariatit. Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e djeshme në një rrugicë, ku ende mund të shihen njollat e gjakut të pranishme. Një prej vëllezërve, Xhemë Neziri tregoi se problemet mes vëllezërve kishin nisur që prej 50 vitesh, kur babai i tyre iu ndau pasurinë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/10/2019 - 15:26

“Kur avionët e NATO-s bombarduan forcat serbe 20 vjet më parë për t’i dëbuar ata nga Kosova, Albin Kurti u paketua në një autobus të kuq me të burgosur të tjerë politikë për t’u përdorur si një mbu

Postuar: 22/10/2019 - 15:02

“E paarsyeshme është ajo që e bëri Bashkimi Evropian dhe shpresoj se së shpejti do ta kup

Postuar: 22/10/2019 - 14:57

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka reaguar për dhënien e çmimit Nobel në Letërsi, shkrimtari

Postuar: 22/10/2019 - 14:15

Senati amerikan ka ratifikuar sot Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në Aleancën

Postuar: 22/10/2019 - 14:10

Komisioni Evropian po i përcjell nga afër negociatat e Serbisë me Rusinë për një marrëveshje për

Postuar: 22/10/2019 - 13:16

Presidenti serb, Aleksander Vuçiç në një intervistë për të përditshmen gjermane “Der Standa