BREAKING NEWS

‘Koha nuk pret’, Jozefina Topalli prezanton “Lëvizjen për Ndryshim”: Ka vetëm dy mundësi në jetë!

‘Koha nuk pret’, Jozefina Topalli prezanton “Lëvizjen
x

Rajoni

“Po bëhen shumë gabime gjatë mjekimit”, mjeku infeksionist lëshon alarmin, tregon si po trajtohen pacientët me Covid-19: Kjo është shqetësuese!

“Po bëhen shumë gabime gjatë mjekimit”, mjeku

Mjeku infeksionit, Velo Markovski ka deklaruar se janë bërë gabime gjatë mjekimit të pacientëve në Maqedoninë e Veriut

“Vdekshmëria në Maqedoni është shqetësuese dhe po bëhen shumë gabime gjatë mjekimit.

Të paktën 80-90% e pacientëve mjekohen thuajse me dy deri në tre antibiotikë, të cilët nuk janë të kombinueshme.

Pra nëse pacientët mjekohen me antibiotikë atëherë kemi të bëjmë me infeksion bakterial”, tha Markovski.