BREAKING NEWS

“Me hapa të matur”, Rama liron një nga masat shtrënguese dhe zbulon objektivin për muajt e ardhshëm

“Me hapa të matur”, Rama liron një nga masat
x

Rajoni

Po rritet me shpejtësi! Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve me koronavirus në shtetin fqinj

Po rritet me shpejtësi! Ja sa ka shkuar numri i të infektuarve me

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe njoftoi se gjatë mbrëmjes janë testuar edhe 71 pacientë prej të cilëve dy kanë rezultuar pozitiv.

Një person është nga Shkupi i cili ka qenë në kontakt me pacient të infektuar në vendin tonë, kurse personi i dytë është nga Ohri i cili ka ardhur në vendin tonë nga Bresha e Italisë.

Ministri Filipçe gjithashtu njoftoi se edhe 17 pacientë që janë testuar në një klinikë private kanë rezultuar pozitiv, por që të njëjtit do të testohen sërish nga ISHP.

Me rastet e fundit numri i përgjithshëm i personave të infektuarve në vend deri në ora 10:00 është 67.