BREAKING NEWS

KLSH zbarkon në institucionet e dy qyteteve të rëndësishme të vendit/ Kallëzohen 7 funksionarë publikë në Prokurori. Kush janë zyrtarët e lartë dhe akuzat që rëndojnë mbi to

KLSH zbarkon në institucionet e dy qyteteve të rëndësishme
x

Rajoni

Politikani i njohur bën deklaratën TRONDITËSE, paralajmëron zhvillime në Ballkan: Mund të ketë luftë, unë jam gati

Politikani i njohur bën deklaratën TRONDITËSE, paralajmëron

Kreu i Partisë së Veprimit Demokratik (SDA), Bakir Izetbegoviç trazoi përsëri publikun, duke e lënë të hapur mundësinë e një lufte të re në Ballkan.

“Babai im u fajësua kur tha “fle i qetë, nuk do të ketë luftë”. Pastaj nisi lufta. Unë nuk do ta them këtë. Sepse nuk varet vetëm nga Alija apo Bakir”, tha Izetbegoviç në një intervistë me kanalin O të Sarajevës.

Pyetjes së gazetarëve s nëse ishte i gatshëm të qëndronte para njerëzve nëse ka luftë, Izetbegoviç tha:

“Absolutisht! Absolutisht! Unë preferoj të vdes sot sesa të lejoj gjenocidet të sundojnë një pjesë të Bosnjë e Hercegovinës. Padyshim. Unë po ua them këtë sot gjatë Ramazanit. Pra, nuk ka dyshim që ata do ta bëjnë atë. Ata mund ta fillojnë, por ata nuk do ta dijë se si do të përfundojë”.

 

Më të lexuarat