Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Presidencialet Kroaci/ Kandidatja e nxehtë ish-Playboy, premton të legalizojë marijuanën e prostitucionin

Postuar: 14/10/2019 - 17:16

Ava Karabatic, ish-moidele e Playboy model, e njohur në reality TV dhe si artiste ka njoftuar kandidaturën për presidencialet e 2020 në Kroaci, duke shënjestruar votën e të rinjve.

31-vjeçarja dha lajmin në llogaritë e saj sociale.
 
Mes citateve kryesore të platformës së saj ishin rritja e eksporteve, reduktii i importeve, punësimi i të rinjve, aderimi në zonën Shengen dhe ndalimi i aborteve pas javës së gjashtë të shatazanisë. “Kam vendosur të kandidoj për presidente. Politika është dashuria ime e dytë. Nuk mudn të rri dot më duke shikuar gjithë gjërat e këqija që ndodhin në vendin tim ... t ërinjtë po largohen, numri i lindjeve po bie”.
 
Karabatic do të ketë konkurrencën e presidentes aktuale Kolinda Grabar-Kitarović, 51 vjeçe, e cila ka pasur dhë ajo pjesën e saj të famës ndërkombëtare. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 10:24

Kreu i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferri, ka marrë pjesë në konferencën ndërkombëtare me temë “Feja si instrument për paqen”, që po organizohet në Shqipëri.

Postuar: 18/11/2019 - 10:20

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, i pranishëm në konferencën ndërkombëtare &ldquo

Postuar: 18/11/2019 - 08:02

Politikani i vetëm serb që e njeh pavarësinë e Kosovës dhe që vazhdon ta mbështesë atë, Çedomir

Postuar: 17/11/2019 - 12:30

Kryeministri në ikje i Kosovës Ramush Haradinaj ka përkujtuar vëllain e tij në ditën e lindjes du

Postuar: 16/11/2019 - 14:56

Dy njohësit e rrethanave në Ballkan, Wolfgang Petrich dhe Edward Joseph, kanë folur për vazhdimin

Postuar: 16/11/2019 - 14:43

Ish-kryeparlamentari i Nismës, Jakup Krasniqi e ka këshilluar Lëvizjen Vetëvendosje të pranojë

Postuar: 16/11/2019 - 11:04

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç është shtruar në spital ditën e djeshme, pas shfaqjes së proble