BREAKING NEWS

Fluturon kurba, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa raste të reja me koronavirus janë identifikuar në 24 orët e fundit në vendin tonë

Fluturon kurba, Ministria e Shëndetësisë zbulon sa raste të
x

Rajoni

Presidencialet Kroaci/ Kandidatja e nxehtë ish-Playboy, premton të legalizojë marijuanën e prostitucionin

Presidencialet Kroaci/ Kandidatja e nxehtë ish-Playboy, premton të

Ava Karabatic, ish-moidele e Playboy model, e njohur në reality TV dhe si artiste ka njoftuar kandidaturën për presidencialet e 2020 në Kroaci, duke shënjestruar votën e të rinjve.

31-vjeçarja dha lajmin në llogaritë e saj sociale.
 
Mes citateve kryesore të platformës së saj ishin rritja e eksporteve, reduktii i importeve, punësimi i të rinjve, aderimi në zonën Shengen dhe ndalimi i aborteve pas javës së gjashtë të shatazanisë. “Kam vendosur të kandidoj për presidente. Politika është dashuria ime e dytë. Nuk mudn të rri dot më duke shikuar gjithë gjërat e këqija që ndodhin në vendin tim ... t ërinjtë po largohen, numri i lindjeve po bie”.
 
Karabatic do të ketë konkurrencën e presidentes aktuale Kolinda Grabar-Kitarović, 51 vjeçe, e cila ka pasur dhë ajo pjesën e saj të famës ndërkombëtare.