BREAKING NEWS

Del fotoja/ Vrasja makabre që tronditi Durrësin, kjo është gruaja, nënë e tre fëmijëve që u vra sot me levë nga bashkëshorti

Del fotoja/ Vrasja makabre që tronditi Durrësin, kjo është
x

Rajoni

Presidenti i Maqedonisë së Veriut kundër ndryshimit të kufijve të Kosovës: Ide e rrezikshme

Presidenti i Maqedonisë së Veriut kundër ndryshimit të
Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarvoski ka përsëritur sot qëndrimin e tij kundër ndryshimit të kufijve në Ballkan, duke e konsideruar këtë një ide të rrezikshme.
 
“Në kontekstin e sigurisë në rajon, është qëndrimi i shtetit që  ndryshimi i kufijve në Ballkan është një ide e rrezikshme,” tha Pendarovski në një takim me anëtarët e Komitetit të Mbrojtjes dhe Sigurisë së Parlamentit të Maqedonisë Veriore.
 
Sipas kabinetit presidencial, në takim u diskutua për mbrojtjen dhe sigurinë në veri të Maqedonisë, si dhe situatën në rajon.
 
Pendarovski i njoftoi anëtarët e Komisionit se deri më tani, 22 shtete anëtare të NATO-s kanë ratifikuar Protokollin e pranimit në NATO për anëtarësimin në NATO, ndërsa shtatë të tjerët nuk kanë pengesa politike për të përfunduar procesin.