BREAKING NEWS

Thellohet tragjedia për familjen nga Vora, babain ia vrau gjyshi dhe nëna ndodhet në burg, aksidentohet për vdekje djali i Kudret Saliajt. Ishte duke udhëtuar me...

Thellohet tragjedia për familjen nga Vora, babain ia vrau gjyshi dhe
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë! Makina përplas për vdekje djalin e Kudret Saliajt

Aksident i  rëndë! Makina përplas për vdekje djalin e Kudret
x
BREAKING NEWS

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit duan Big Brother-in, jo fantazitë e Saliut

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit
x
BREAKING NEWS

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data
x
BREAKING NEWS

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që shkriu së qeshuri studion (VIDEO)

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që
x
BREAKING NEWS

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe Duçkën dhe ngre dyshime të forta: Doriani ka pasur një trajtim të veçantë në Kiev, më bënë përshtypje çantat…

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe
x
BREAKING NEWS

"Kryeministri duhet të përballet me të vërtetën", Dash Shehi reagon për skandalin “McGonigal”: Rama duhet të japë dorëheqjen!

"Kryeministri duhet të përballet me të
x
BREAKING NEWS

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë do të ndodhi me inflacionin gjatë vitit 2023

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja
x

Rajoni

“Presidenti misterioz”, fjalimi i Vuçiçit pas presionit të fortë të SHBA-BE për të pranuar planin franko-gjerman “ndez” rajonin 

“Presidenti misterioz”, fjalimi i Vuçiçit pas

Fjalimi i presidentit serb Aleksandër Vuçiç drejtuar publikut serb  lidhur me bisedimet e zhvilluara me delegacionin e zyrtarëve të lartë të SHBA, BE, Francës, Gjermanisë dhe Italisë ditën e premte, është ndjekur  me mjaft interes edhe nga mediat rajonale. Ato u kujdesën që të raportonin deklaratat e tij për situatën e “vështirë” në Kosovë, si dhe informacione për depozitimin e arit në Serbi, ndonëse ai nuk ka dashur të flasë për vendndodhjen e saktë. Prestigjiozja Oslobodenje  në shkrimin e saj vuri titullin se “Perëndimi i bëri presion Presidentit të Serbisë”, duke cituar deklaratën e Vuçiçit si përgjigje  të  kërcënimeve që janë bërë.  “Nëse nuk e pranojmë planin e tyre, do të përballemi me pasojat” mësohet se ka deklaruar Vuçiç. Ndërsa media Sarajevës raporton deklaratën e Vuçiçit se “Pesëshja perëndimore” i kishte thënë se duhej të pranonte planin franko-gjerman për situatën me Kosovën, pasi ky ishte plani që do të siguronte stabilitet në këtë rajon. Në të kundërtën Serbisë i duhet të paguajë disa çmime që nuk  do t’i donte t’i paguante. Ndërsa media Slobodna Bosna shqyrtoi fjalimin e këtij të fundit nën titullin “Fjalimi dramatik i Aleksandër Vuçiçit”. “Më kanë dhënë plan për Kosovën, Serbia kërcënohet  me pasoja të rënda nëse nuk e pranojmë!”, thuhet në vazhdim të titullit, ndërsa në tekst ndër të tjera përmendet edhe deklarata e Vuçiçiti cili u shpreh qartazi se  diçka e tillë është e papranueshme për Serbinë pasi “Kurti po përpiqet ta fusë Serbinë në konflikt”.“Presidenti misterioz” është titulli i portalit të Sarajevës i cili ka shkruar për deklaratën e Vuçiçit se në Serbi është gjetur një vendburim ari, por se ai nuk  ka bërë me dije se ku mund të gjendet ky burim. “Kemi gjetur një nga depozitat më të mëdha të arit në botë, ne të dy e dimë se ku është ai vend.

Më të lexuarat