BREAKING NEWS

Çfarë do të ndodhë nëse BE nuk ‘na hap dyert’? Rama del me mesazhin e fuqishëm: Ballkani Perëndimor ofron shanse për aktorë që s’kanë qëndrim dashamirës, ja sa rrezikon Shqipëria

Çfarë do të ndodhë nëse BE nuk ‘na hap
x

Rajoni

“Presidenti var shpresat për pushtet në ëndrrën e katastrofës shëndetësore!”, Ilir Meta i jep mesazhin e fortë Ramës

“Presidenti var shpresat për pushtet në ëndrrën e

Menjëherë pas deklaratës së kryeministrit ka reaguar Presidenti Ilir Meta. Ai shkruan në Facebook se qytetarët e infektuar dhe viktimat me COVID po shtohen çdo ditë .

Reagimi i Ilir Metës për kryeministrin Rama

"Qytetarët e infektuar po shtohen çdo ditë!
Jetët e humbura po shtohen çdo ditë!
Shto testimet!
Rimburso pacientët të cilët mjekohen në shtëpi, familjet në nevojë dhe pensionistët e infektuar me COVID-19!
Rrit buxhetin për sistemin shëndetësor! Shto spitalet COVID!
A e di ti sa paguan sot çdo shqiptar për mjekim dhe ilaçe për t'i shpëtuar COVID-19?
A nuk ishe ti që ju premtove shëndetësinë falas?
Mjaft me koncensione dhe PPP korruptive! Mjaft me tendera sekrete për oligarkët!"