BREAKING NEWS

“Kjo është një ditë që kam dashur të vijë prej kohësh”/ Emocionohet kryeministri Rama, nderon në Kosovë akademikun shumë të njohur me “Yllin e Medaljes”: Zotni burrë, vetëdija e tij është tipar dallues!

“Kjo është një ditë që kam dashur të
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për çfarë kanë rënë dakord me Albin Kurtin: Do ndodhë në javën e fundit të nëntorit

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për
x
BREAKING NEWS

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama mban qëndrimin e prerë për tensionet në Veri dhe jep mesazhin e fortë: E drejta është me...(VIDEO-LIVE)

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët, kryeministri i Kosovës mesazh të fuqishëm

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët,
x
BREAKING NEWS

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë Berishën drejt SPAK, gjenerali zbërthehet te amerikanët për aferën e Gërdecit

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë
x
BREAKING NEWS

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan Hoxhës në ambasadën amerikane dhe akuzat ndaj Shkëlzen Berishës

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan
x
BREAKING NEWS

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas epokës Merkel, ja rezultati paraprak i zgjedhjeve në Gjermani

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas
x

Rajoni

Presidenti Vuçiç telefonon PAPRITUR Erdoganin, zbulohet çfarë i ka kërkuar 

Presidenti Vuçiç telefonon PAPRITUR Erdoganin, zbulohet

Presidenti serb Vuçiç i tha homologut të tij turk Erdogan se ai pret që Ankaraja të vazhdojë mbështetjen e saj për dialogun Beograd-Prishtinë si e vetmja mënyrë për të zgjidhur çështjen e ndjeshme të Kosovës.

Në një deklaratë për shtyp nga kabineti i presidentit, u tha se Erdogan e mbështet plotësisht dialogun mes dy vendeve fqinje. Ai shtoi se Vuçiç ofroi ndihmë në fikjen e zjarreve përgjatë bregdetit turk.

Të dy presidentët thanë se marrëdhëniet dypalëshe të dy vendeve janë në një nivel të lartë, veçanërisht bashkëpunimi ekonomik. Njoftimi për shtyp bëri me dije se ata diskutuan situatën në Ballkanin Perëndimor dhe çështjet globale. Vuçiç ftoi gjithashtu Erdoganin të vizitojë Serbinë, ndërsa ky i fundit e pranoi ftesën.