BREAKING NEWS

Vjen lëvizja që nuk pritej/ Basha bën ndryshimin në minutat e fundit, kush është ish-deputeti dhe emri i njohur demokrat që u riktheu pasi mbrëmë u la jashtë listave

Vjen lëvizja që nuk pritej/ Basha bën ndryshimin në minutat
x

Rajoni

Presioni për njohjen e Kosovës, Joe Biden shqetëson Serbinë, zbardhet lëvizja urgjente e Presidentit Vuçiç

Presioni për njohjen e Kosovës, Joe Biden shqetëson Serbinë,

Serbia ka mbajtur mbledhjen e Këshillit për Siguri Kombëtare për dy arsye: sigurinë e presidentit që lidhet më luftën kundër krimit dhe Kosovën.

Presidenti, Aleksandar Vuçiç, ka marrë pjesë në takim, por për të folur ka dalë Ministri i Mbrojtjes, Nebojsha Stefanoviç.

Presidenti Vuçiç, pasi mori letrën tha se nuk mund të pranoj asgjë në dëm të Serbisë.

Vuçiç tha të dielën se e ka bërë të qartë qysh në Washington më 4 shtator 2020 dhe e njëjta vlen dhe për Biden, ”unë nuk e kam ndërmend ta pranojë Pavarësinë e Kosovës”, deklaroi ai.