Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Prishtinë, Borisov porosit Kosovën e Serbinë: Zgjidhni mosmarrëveshjet që keni

Prishtinë, Borisov porosit Kosovën e Serbinë: Zgjidhni mosmarrëveshjet që keni

Postuar: 16/04/2018 - 15:30

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov ka theksuar sot gjatë vizitës në Prishtinë se Kosova dhe Serbia duhet ta vazhdojë dialogun. 
 
Ai këto komente i bëri pas takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.
 
Duke thënë që dialogu është i pa-alternativë, Borissov ka theksuar se Kosova dhe Serbia duhet të punojnë në normalizimin e marrëdhënieve të tyre.
 
“Dialogu është i pa alternativë. Ju jeni të detyruar që bashkë me serbët të zgjidhni këtë mosmarrëveshje… Po ju drejtohem gjithë liderëve të Ballkanit, lëreni me një anë egoizmin sepse kjo shkakton probleme në rajon”, tha Borissov. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/03/2019 - 09:41

Vesna Mikiç, e cila u shkarkua nga kryeministri Ramush Haradinaj nga posti i zëvendësministres së Drejtësisë, ka thënë se Haradinaj ka të drejtë të zvogëlojë ministrat dhe zëvendësministrat, por mënyra se si e bëri si

Postuar: 25/03/2019 - 16:03

Pavarësisht faktit se ditët e fundit është ulur presioni ndërkombëtar për pezullim të taksës zë

Postuar: 25/03/2019 - 15:45

Sot bëhen 20 vjet kur forcat kriminele serbe vranë shumë civilë të pafajshëm shqiptarë.

Postuar: 25/03/2019 - 15:33

Hetuesit e Ferizaj në Kosovë, kanë arrestuar sot A. H .

Postuar: 25/03/2019 - 15:27

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç  gjatë ceremonisë për 20-vjetorin e bombardimeve të N

Postuar: 25/03/2019 - 15:24

Kryetari i Listës Serbe në Kosovë, Goran Rakiç ka vijuar sot deklaratat antagoniste ndaj qeveri

Postuar: 25/03/2019 - 15:04

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, tha sot s