BREAKING NEWS

“FBI”-ja shqiptare nis punën më 1 shtator, zbardhen detajet ku do të jetë selia

“FBI”-ja shqiptare nis punën më 1 shtator, zbardhen
x

Rajoni

Procesi i numërimit drejt fundit, Zaev shpall fitoren: Jemi në një avantazh bindës!

Procesi i numërimit drejt fundit, Zaev shpall fitoren: Jemi në

Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev ka shpallur fitoren  LSDM-së në zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut.

“Me një avantazh bindës dhe të qëndrueshëm me mbi tre mandate para VMRO-DPMNE-së, me mundësi për një ose dy mandate më tepër, koalicioni ‘Mundemi’ është fitues në këto zgjedhje parlamentare”, tha mes tjerash Zaev.

Zaev i vlerësoi zgjedhjet si evropiane, të sigurta dhe bashkëkohore si dhe falënderoi të gjithë ata që dolën për të votuar.

“Sot fitoi e ardhmja, fitoi përparimi. Koncepti ‘një shoqëri për të gjithë’ i mundi përçarjet” tha Zaev.

Më të lexuarat