BREAKING NEWS

Video/ Ikin dritat gjatë koncertit të Noizy-t, revoltohet turma duke bërtitur njëzëri: Rama ik!

Video/ Ikin dritat gjatë koncertit të Noizy-t, revoltohet turma duke
x
BREAKING NEWS

Kërcet thika mes kushërinjsh, 5 persona dërgohen me urgjencë drejt spitalit

Kërcet thika mes kushërinjsh, 5 persona dërgohen me urgjencë
x
BREAKING NEWS

U plagos nga pronari i shtëpisë, punonjësi i IMT-së rrëfen tmerrin: Ishte i dehur, iu hodha sipër dhe i kapa armën pasi...

U plagos nga pronari i shtëpisë, punonjësi i IMT-së
x
BREAKING NEWS

Foto/ Çfarë po ndodh? Trafik kilometrik në aksin Elbasan-Tiranë

Foto/ Çfarë po ndodh? Trafik kilometrik në aksin
x
BREAKING NEWS

“Sezoni turistik në Jug po dështon prej...”, deputeti i PD akuzon ashpër kryeministrin dhe publikon foton: Ja çfarë po përpiqet të bëjë Rama

“Sezoni turistik në Jug po dështon prej...”, deputeti i PD
x
BREAKING NEWS

Moti bën kthesën drastike, çfarë ndodh me temperaturat javën e ardhshme

Moti bën kthesën drastike, çfarë ndodh me temperaturat
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“Qeveria turp i Shqipërisë!” Salianji pas artikullit të The Sun: Rama nuk po bën asgjë për të parandaluar shpopullimin dhe trafikimin e qytetarëve

“Qeveria turp i Shqipërisë!” Salianji pas artikullit
x

Rajoni

Protesta e serbëve para ambasadës së SHBA-së në Beograd, Kurti flet nga Shkodra: Ka ekstremistë që nuk e pranojnë realitetin

Protesta e serbëve para ambasadës së SHBA-së në

Serbët protestuan mbrëmjen e sotme  para Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, në përkrahje të serbëve në Kosovë.

Ata akuzuan Ambasadën amerikane se po raporton në interes të partisë në pushtet Partisë Progresive Serbe (SNS) të Vuçiç, ndërsa nuk mungoi edhe parrulla “Kosova është zemra e Serbisë”.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,  duke komentuar nga Shkodra këtë zhvillim tha se grupe të tilla inkurajohen nga Beogradi.

Kurti: Ka në Kosovë ekstremistë që nuk duan ta pranojnë realitetin  dhe që shkojnë kundër vlerave demokratike dhe europiane mirëpo ata janë një pakicë e papërfillshme e ndonëse nganjëherë e dhunshme dhe e zhurmshme. Besoj që në përgjithësi janë të inkurajuar nga Beogradi, energjia e tyre nuk vjen nga poshtë por nga lart.