Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Protesta kundër Jabllanoviq, 7 policë të lënduar, katër prej tyre në gjendje të rëndë

Protesta kundër Jabllanoviq, 7 policë të lënduar, katër prej tyre në gjendje të rëndë

Postuar: 16/01/2015 - 22:00

Qytetarët kosovarë vijojnë protestat kundër ministri serb në qeverinë e Kosovës, Aleksandër Jabllanoviq.
 
Gjatë këtyre protestave kanë mbetur të lënduar 7 policë, katër prej të cilëve ndodhen në gjendje të rëndë.
 
Ndërkohë, gjatë aksionit të sotëm para Ministrisë për Komunitete dhe Kthim, kanë rënë në pranga 22 persona.
 
Mësohet se 20 prej të arrestuarve janë meshkuj, ndërsa 2 janë femra, të cilët kanë protestuar së bashku para Ministrisë.
 
Është bërë e ditur se Prokuroria ka dhënë urdhër të ndalen protestuesit. 
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/08/2019 - 22:52

Sekretari Pompeo takoi të martën në New York, presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në një drekë pune në të cilën diskutuan për bisedimet ndërmjet Serbisë dhe Kosovës dhe anëtarësimin e Serbisë në Bashkimin Evropia

Postuar: 20/08/2019 - 17:41

Një grua nga Kosova është gjetur e pajetë në një pus.

Postuar: 20/08/2019 - 16:29

Kryetari i Komunës së Leposaviqit në Veri të Kosovës, Zoran Todiç, është rrahur nga disa persona

Postuar: 20/08/2019 - 15:22

Takimi në Sarajevë ndërmjet anëtarëve të presidencës trepalëshe, Shefik Xhaferovic, Zhelko Koms

Postuar: 20/08/2019 - 15:17

Ministri në dorëheqje i Tregtisë dhe Industrisë i Kosovës, Endrit Shala dhe ministri i Ekonomis

Postuar: 20/08/2019 - 15:10

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj ka takuar sot kreun e Nisma-s, Fatmir Limaj me të cilin

Postuar: 20/08/2019 - 15:08

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka përgëzuar kancelaren gjermane, Angela Merkel për ri