BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri dhe jep lajmin "e keq" për Edi Ramën

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në pallatin e Kremlinit zbulojnë sëmundjet që rrezikojnë jetën e Putinit: Do të vdesë brenda 2...(VIDEO)

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare: Ja goditja që do të marrë Sali Berisha në 7 korrik dhe 4 dosjet e SPAK që do të tronditin opozitën, Meta përgjegjës për korrupsionin në Shqipëri

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën
x
BREAKING NEWS

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve ushqimore, sa lek do të shiten duke nisur nga 1 kg sheqer deri tek...

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve
x
BREAKING NEWS

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe shkundje të sistemit, ja strategjia që po aplikojnë 2 antiamerikanët e “Foltores” për të joshur ithtarët e tyre

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe
x
BREAKING NEWS

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e njohur, rektorja e Universitetit ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është ministri më i pëlqyer në qeverinë “Rama 3”, Frida Krifca dhe Mirela Kumbaro më të urryerat për qytetarët

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur, reagon eksperti Karamuço dhe jep lajmin e bujshëm: Koha e duhur

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur,
x

Rajoni

Pseudonimin e kishte ‘Krishti’, kush është shefi i policisë bos i rrjetit të kokainës

Pseudonimin e kishte ‘Krishti’, kush është shefi i

Policia ka çmontuar një rrjet të trafikimit të drogës që Greqi. Katër persona u arrestuan në kuadër të operacionit, ndërsa “koka” e bandës ishte një shef policie që njihej me pseudonimin “Pablo Escobar” ose “Krishti” për shkak të flokëve të gjata dhe mjekrës së tij.

Po ashtu të përfshirë ishin edhe një DJ i njohur si “Simos”, një biznesmen dhe një 30-vjeçare e papunë e quajtur “Areti”.

Polici 33-vjeçar vepronte në Atikën Jugore, duke ditur lëvizjet dhe patrullimet e kolegëve.

Ai shpërndante drogë në parkimet e supermarketeve të zonës dhe në dyqanet e natës.

Polici ishte vënë në shënjestër që në shtatorin e vitit të kaluar dhe në përfundim të operacionit rezultoi se ai kishte 37 klientë që blinin drogë nga karteli i tij.

24 prej klientëve janë identifikuar dhe 13 janë në proces identifikimi.

Mësohet se “Pablo Escobar”, “Simos” dhe biznesmeni nuk i kanë pranuar veprimet e tyre ndërsa “Areti ” ka pranuar veprimet, duke përshkruar me detaje lidhjen dhe rolin e të gjithë të përfshirëve.