BREAKING NEWS

Rama nuk pranon formulën e 5 qershorit, del pro listave të hapura dhe vulos divorcin me SHBA pas kërkesës së Yuri Kim për rrotacion politik

Rama nuk pranon formulën e 5 qershorit, del pro listave të hapura dhe
x

Rajoni

Publikohet raporti ditor i COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, 112 pacientë i shtohen listës së personave të shëruar

Publikohet raporti ditor i COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, 112

12 viktima janë regjistruar brenda 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut, ndërkohë janë identifikuar 132 raste të reja me koronavirus.

Gjatë 24 orëve të fundit prej 868 testimeve të realizuara, ku u evidentuan rastet në fjalë.

-Shkup 57
-Kumanovë 10
-Dibër 1
-Shtip 13
-Prilep 7
-Tetovë 19

-Strugë 3

-Veles 4
-Manastir 1
-Ohër 5
-Kavadar 1
-Gostivar 6
-Probishtip 2
-Shën Nikollë 2
-Resnje 1

Po ashtu mësohet se 112 pacientë i janë shtuar listës së personave të shëruar, ndërsa të infektuar aktiv me COVID-19 janë 2484.