BREAKING NEWS

SPAK rrëzon Fatmir Mediun, bie kërkesa për 90 dëshmitarët e mbrojtjes, GJKKO thërret Shkëlzen Berishën dhe 71 dëshmitarë të akuzës për aferën e “Gërdecit”

SPAK rrëzon Fatmir Mediun, bie kërkesa për 90
x
BREAKING NEWS

Hyn në skenë njeriu i amerikanëve që do fundosë Shkëlzen Berishën, ja çfarë pritet të thotë dëshmitari “kyç” i tragjedisë së Gërdecit

Hyn në skenë njeriu i amerikanëve që do fundosë
x
BREAKING NEWS

SPAK nuk i ndahet Saimir Tahirit, ish-ministrit i merret nën hetim pasuria pas sinjaleve të shërbimeve të huaja

SPAK nuk i ndahet Saimir Tahirit, ish-ministrit i merret nën hetim pasuria
x
BREAKING NEWS

Dosjet e SPAK për përgjimet në “EncroChat” dhe “Sky” me kriminelët, Balla paralajmëron "tërmet" në Policinë e Shtetit

Dosjet e SPAK për përgjimet në “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

Shkalafitet çeta anti-amerikane Berisha-Bardhi, bie numri i pjesëmarrjes të deputetëve, nis dezertimi nga aksioni politik i ish-sekretarit të Përgjithshëm të PD

Shkalafitet çeta anti-amerikane Berisha-Bardhi, bie numri i
x
BREAKING NEWS

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën në veri të Kosovës, ja dokumenti që zbërthen prapaskenat e bujshme

Edi Rama merr udhëzime nga Vuçiç për situatën
x
BREAKING NEWS

OLAF do të vijojë hetimet për fondet nga IPARD II; Nuk programohen disbursime nga programi deri në 2025

OLAF do të vijojë hetimet për fondet nga IPARD II; Nuk
x
BREAKING NEWS

Tradhtari Edi Rama përballë heroit Albin Kurti si Esat Pashë Toptani përballë Ismail Qemalit

Tradhtari Edi Rama përballë heroit Albin Kurti si Esat Pashë
x

Rajoni

"Punë e kryer"/ Si ra në 'grackën' e policisë turku që çoi në pritë 6-viktimat në vendin fqinj, zbulohen lëvizjet...

"Punë e kryer"/ Si ra në 'grackën' e

Mediat turke publikojnë detaje të reja për 32-vjeçarin turk, i cili u arrestua në aeroportin “Eleftherios Venizelos” menjëherë pas ekzekutimit të gjashtë turqve në Lutsa dhe për të cilin po hetohet për rolin e tij në vrasjen në grup.


Sipas publikimit të sotëm, emri i 32-vjeçarit është Süleyman Dalg?ç dhe është punonjës policie, i cili ishte liruar nga puna, ndërkohë që emri i tij ishte përfshirë në raste të trafikimit të emigrantëve të paligjshëm.

Kujtohet se 32-vjeçari turk, për të cilin Yeni Safak thotë se nuk ka hapur gojën për policinë greke, është arrestuar me katër plumba 9 mm si dhe me dy karta portugeze false. Burime policore thanë dje për protothema.gr se turku, i cili sipas disa raportimeve dyshohet se ka qenë ai që më në fund i ka çuar viktimat në kurthin e vdekjes, ka arritur të fshijë të gjitha të dhënat nga celulari i tij, duke bërë një reset. Megjithatë, në disa prej bisedave që hetuesit kanë mundur të lokalizojnë, është fakti se ai dyshohet se flet me një person tjetër dhe thotë diçka si “puna u krye”, me sa duket duke iu referuar vrasjes së Lutsës, por ende nuk janë dhënë detaje të tjera.

Grupi kriminal vepronte, sipas hetimeve të deritanishme, në vende të Bashkimit Europian, por jo në Greqi, ndërsa, siç rezultoi, në masakrën e Luçës u përdorën 4 armë zjarri, dy prej të cilave të tipit pistoletë.

Yeni Safak shkruan sot, se Dalgis ishte një nga dy personat që vizituan nga data 4 deri më 11 shtator shtëpinë ku jetonin 6 turqit në Lutsa. Sipas publikimit, një ditë para vrasjes, 32-vjeçari turk kishte kaluar natën në një hotel në zonën e Luçës, pranë vendit ku ndodhi vrasja. Ajo që po shqyrtohet është nëse Dalgis kishte ndihmuar disa nga gjashtë turqit të hynin në Greqi dhe nëse i kishte çuar në Itali për të takuar Baris Boyun, mafiozin turk për të cilin dyshohet se punonin gjashtë të ekzekutuarit.

"Punë e kryer"/ Si ra në 'grackën' e

Më të lexuarat