BREAKING NEWS

Çaj kamomili dhe livandë, kura e gjumit të patrazuar

Çaj kamomili dhe livandë, kura e gjumit të patrazuar
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i doktorit të Traumës/ “Ti më ndihmove, por unë të vras me gurë”, Lorenc Vangjeli: Nën maskat e policëve, portreti i çdo shqiptari mosmirënjohës

Arrestimi i doktorit të Traumës/ “Ti më ndihmove, por
x
BREAKING NEWS

Fondet nga Rusia/ Mbyllet mbledhja e kryesisë së PD, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Fondet nga Rusia/ Mbyllet mbledhja e kryesisë së PD, ja
x
BREAKING NEWS

“Nëse nuk merren masa, të presim vetëm viktima”, Artan Hoxha ngre shqetësimin e madh për Shkodrën: Nuk është vetëm krimi!

“Nëse nuk merren masa, të presim vetëm viktima”,
x
BREAKING NEWS

Hetimet për kompleksin “Partizani”, ish-drejtuesi i Komandos FA përfundon në SPAK

Hetimet për kompleksin “Partizani”, ish-drejtuesi i Komandos FA
x
BREAKING NEWS

Skema e njëjtë e Ilir Metajt, si po kërkon të shpëtojë nga dosja e spiunit, njësoj siç ia hodhi paq me videon me zë dhe figurë të Dritan Priftit, ja prapaskenat

Skema e njëjtë e Ilir Metajt, si po kërkon të
x
BREAKING NEWS

"Suita, kushton 2700 dollarë në natë pa përfshirë..."/ Gazetari i njohur zbardh skandalin e fundit, zbulon sa kushtoi dhoma e Ramës në hotelin luksoz në Manhatan: Ishin vetëm ky dhe kryeministri i Marokut!

"Suita, kushton 2700 dollarë në natë pa
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Banda e Ilir Metës më ka kërcënuar me vrasje, ja dosja tjetër “përvëluese” për ish-presidentin që do të çoj në SPAK, shumë shpejt do të arrestohen dy kokat më të mëdha të politikës

Idajet Beqiri: Banda e Ilir Metës më ka kërcënuar me vrasje,
x

Rajoni

Putini synon të shtrijë “tentakulat” në Ballkan, ndërton në Serbi një bazë ushtarake për zbulimin rus

Putini synon të shtrijë “tentakulat” në Ballkan,

Ajo çfarë ishte paralajmëruar do të ndodhë shumë shpejt. Një bazë ushtarake ruse do të ndërtohet në Serbi. Kështu është shprehur eksperti ushtarak dhe historianin rus, Boris Yulin i cili shkruan se krijimi i një baze të tillë do të ndihmonte inteligjencën ruse. Sipas Yulin, kjo bazë presupozohet të merret me zbulime dhe monitorimin e territorit. Nuk ka ende një datë fikse se kur do vendoset në zbatim ky plan i VladimirPutinit. “Nuk është shumë e qartë se çfarë përfitimesh do të sjellë krijimi i një baze ushtarake në Serbi”- tha eksperti ushtarak, duke shtuar se: “Fakti (që provon argumentin e tij) është se bazat janë të vendosura pranë zonave të armiqësive të mundshme. Serbia territorialisht është e shkëputur plotësisht nga Rusia dhe rrethohet nga të gjitha anët nga vendet e BE-së dhe pjesërisht nga vendet e NATO –s.”I ndalur tek kjo çështje, ambasadori i Rusisë në Beograd, Aleksandar Bocan-Kharchenko, tha se “krijimi i bazave ushtarake ruse në Serbi është çështje sovrane e atij vendi”. Kharchento theksoi se Serbia është një vend mik dhe se Beogradi “kundërshton thelbësisht sanksionet anti-ruse”. Sipas tij, kjo nuk është hera e parë që Rusia investohet në këtë lloj forme në Serbi, pasi tashmë ekziston një qendër e përbashkët humanitare, e cila funksionon për reagimin ndaj krizave në rast të një fatkeqësie humanitare.Edhe pse Serbia ka si synim anëtarësimin në BE, dhe ka dënuar sulmin rus në Ukrainë, nuk i është bashkuar botës perëndimore për të vendosur sanksione ndaj Rusisë për shkak të raporteve të ngushta që kanë këto dy vende. Agjenda ruse ka shtrirë ndikimin e saj në çdo cep të Serbisë. Këtë e dëshmon qartë edhe shfaqja e tensioneve të fundit në veri të Kosovës, ku pala serbe ka filluar të provokojë.

Më të lexuarat