BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Rajoni

Qeveria greke i shpëton mocionit të mosbesimit, ja sa vota mori kundër Mitsotakis

Qeveria greke i shpëton mocionit të mosbesimit, ja sa vota mori

Qeveria greke e udhëhequr nga kryeministri Kyriakos Mitsotakis i ka mbijetuar një votimi mosbesimi në parlament të propozuar nga katër parti opozitare, pas raportimeve të mediave se qeveria manipuloi informacionin për aksidentin më të rëndë të trenit në historinë e Greqisë në shkurt të vitit të kaluar, ku humbën jetën 57 persona, kryesisht studentë.

“Unë ju bëj thirrje që të votoni për një qeveri që, pavarësisht vështirësive të mëdha, po e çon vendin përpara në mënyrë të qëndrueshme”, i tha Mitsotakis parlamentit të enjten përpara votimit.

Për besimin e qeverisë votuan 159 deputetë, ndërsa kundër 141, raporton Reuters. Partia e qendrës së djathtë Demokracia e Re e Mitsotakis ka një shumicë prej 158 në parlamentin prej 300 vendesh. Partitë opozitare kanë akuzuar qeverinë për manipulim të provave që mund të hedhin dritë mbi shkaqet e aksidentit të trenit në Larisa në një përpjekje për të pakësuar përgjegjësinë politike.

Qeveria thotë se gjyqtarët që kryejnë hetimet për aksidentin kanë të gjitha bisedat e papërpunuara në hetim, çka do të thotë se nuk ka asnjë manipulim. Një hetim nga një gjyqtar grek për aksidentin është në vazhdim dhe pritet të përfundojë në muajt në vijim.

Më të lexuarat