BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Rajoni

Qindra doktorë grekë zbarkojnë në shesh, nis protesta e fuqishme kundër vaksinimit me detyrim dhe shkurtesave të stafit për punonjësit e pavaksinuar. Publikohen PAMJET

Qindra doktorë grekë zbarkojnë në shesh, nis protesta e

Rreth 500 protestues dolën në rrugë në Athinë të enjten, duke marshuar pranë parlamentit drejt Ministrisë së Shëndetësisë si pjesë e grevës së tyre 24-orëshe. 

Qindra mjekë që punojnë në spitalet shtetërore në Greqi marshuan nëpër kryeqytet, Athinë për të dënuar vaksinimin e detyrueshëm kundër Covid dhe planet e qeverisë që ata besojnë se vetëm do të përkeqësojnë mungesën e stafit.

 Fotot dhe pamjet e ngarkuara në Twitter tregojnë njerëz me pankarta dhe flamuj teksa po ecnin nëpër kryeqytet.

Sindikatat që përfaqësojnë personelin mjekësor po demonstrojnë kundër propozimeve të qeverisë për të cilat ata argumentojnë se do të intensifikojnë mungesën e personelit dhe do të rezultojnë në profesionistët e kujdesit shëndetësor që punojnë me orë më të gjata, duke cënuar të drejtat e tyre.

Krahas mungesës së mungesës, stafi në sistemin e kujdesit shëndetësor kërkon që të shtohet në listën e profesioneve që kualifikohen për pagë shtesë për shkak të “punës së rëndë dhe jo të shëndetshme”.

Sindikatat kundërshtojnë gjithashtu pezullimin e punonjësve të kujdesit shëndetësor që janë të pavaksinuar kundër Covid, pasi kjo vetëm do të përkeqësonte mungesën e personelit dhe thanë se stafi duhet të jetë në gjendje të zgjedhë nëse dëshiron të vaksinohet.