Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ramush Haradinaj: Nëse PDK më rrëzon, çohem përsëri

Postuar: 19/05/2017 - 13:25

Krijimi i koalicionit parazgjedhor PDK-AAK-NISMA ka nxitur reagime të shumta. E, kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka folur për herë të parë për këtë koalicion.

I pyetur se a ka frikë se PDK-ja në të ardhmen do të votojë mocionin kundër AAK-së, Haradinaj tha se nuk e ka problem këtë.

“Nuk e ka problem për këtë. Unë edhe nëse më rrëzojnë çohem prapë. Unë ashtu jam, rrëzohem e çohem”, tha Haradinaj në konferencën ku u prezantua aderimi i gazetarit Arbër Vllahiu në AAK.

 

Haradinaj është i nominuar për postin e kryeministrit nga ky koalicion parazgjedhor.

Kujtojmë se AAK është në koalicion parazgjedhor me PDK-në e Nismën, kurse Lidhja Demokratike e Kosovës ka arritur marrëveshje me AKR-në e Behgjet Pacollit dhe Alternativën.

Lëvizja Vetëvendosje ka vendosur që në zgjedhje e 11 qershorit të garojë e vetme.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 15

Lajme nga e njejta kategori

Ramush Haradinaj: Vetëvendosjes i ofrova postin e kryeministrit

Postuar: 24/06/2017 - 19:06

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka rrëfyer se para zgjedhjeve i ka ofruar Lëvizjes Vetëvendosje postin e kryeministrit.
 
Serbia drejt legalizimit të kanabisit mjekësor

Postuar: 24/06/2017 - 18:49

Mediat serbe janë hapur ditën e sotme me lajmin e nisjes së projektligjit për miratimin në Parlamentin Serb.
Kosovë, Simiç uron besimtarët myslimanë për Festën e Bajramit

Postuar: 24/06/2017 - 18:47

Kryetari i partisë serbe të Kosovës, Lista Serbe, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festës së Fitër Bajramit.
 
Kosova afër anëtarësimit në INTERPOL

Postuar: 24/06/2017 - 18:19

Autoritetet në Kosovë presin që gjatë këtij viti Kosova të jetë anëtare e organizatës më të madhe policore në botë, INTERPOL.
 
Maqedonia, me qeveri dhe politikë të re ndaj shteteve fqinje

Postuar: 24/06/2017 - 18:15

Vizita e kryeministrit Zoran Zaev në Bullgari dhe ajo e shefit të diplomacisë, Nikolla Dimitrov në Greqi, i ka dhënë shtytje të re raporteve diplomatike të Maqedonisë me këto

Postuar: 24/06/2017 - 18:09

Ka vazhduar edhe sivjet tradita e bankave komerciale në Kosovë për ofertat e ndryshme për kredi të shpejta, të cilat ndërlidhen me festat fetare apo edhe festa tjera.

Postuar: 24/06/2017 - 17:45

Që prej luftës në Bosnjë ka fshatra tërësisht islamikë, ku fundamentalistët sfidojnë bashkësinë zyrtare islame.