BREAKING NEWS

E papritur/ Jep dorëheqjen nënkryetari i Bashkisë Durrës, ja cilit koalicion do t’i bashkohet për zgjedhjet e 25 prillit

E papritur/ Jep dorëheqjen nënkryetari i Bashkisë Durrës, ja
x

Rajoni

Rëndohet situata e Covid-19/ Greqia merr vendimin e rëndësishëm: Kjo zonë do nga nesër futet në izolim

Rëndohet situata e Covid-19/ Greqia merr vendimin e

Raportohet se shteti grekdo të shtojë masat parandaluese ndaj Covid-19. Sipas mediave greke, pas një mbledhje të jashtëzakonshme të Komitetit të Ekspertëve, u vendos një masë e re për zonën e Athinës.

Masat e reja kufizuese pritet të hyjnë në fuqi në orët e para të së mërkurës, 10 shkurt, në orën 6 të mëngjesit. Ku, ekspertët kanë parashikuar mbylljen e shkollave të të gjitha niveleve , dyqaneve dhe parukerive.

Ndërkohë njoftimi zyrtarë do të jepet nga Kryeministri, Kyriakos Mitsotakis , në orën 19:30 të pasdites.